07.06.2022

Nadanie godności Doktora Honoris Causa Uniwersytetu Rzeszowskiego prof. dr. hab. Bronisławowi Sitkowi

6 czerwca 2022 roku w Uniwersytecie Rzeszowskim odbyło się nadanie godności Doktora Honoris Causa tej Uczelni prof. dr. hab. Bronisławowi Włodzimierzowi Sitkowi.

Podczas tej uroczystości sylwetkę prof. Bronisława Sitka oraz laudację wygłosiła dr hab. Elżbieta Feret, prof. UR wskazując na wybitne dokonania Profesora.

Prof. Bronisław Sitek swoje wykształcenie zdobywał w uczelniach polskich oraz uniwersytetach w Rzymie, Bari i Monachium. Jako nauczyciel akademicki był i jest związany z wieloma uczelniami, między innymi: Wyższą Szkołą Gospodarki Euroregionalnej, Uniwersytetem Rzeszowskim, Uniwersytetem Opolskim, Uniwersytetem Mikołaja Kopernika, Uniwersytetem Warmińsko – Mazurskim, Uniwersytetem SWPS oraz Uniwersytetem Południowej Afryki w Pretorii.

Jest cenionym prawnikiem i badaczem oraz  specjalistą z zakresu prawa, a szczególnie prawa rzymskiego. Jego zainteresowania znajdują swój wyraz w blisko trzystu opracowaniach naukowych publikowanych w kraju i zagranicą.

Prof. Bronisław Sitek pełnił i pełni szereg funkcji w instytucjach istotnych dla środowisk naukowców i prawników. Jest również członkiem wielu polskich i zagranicznych organizacji naukowych.

Z racji swych osiągnięć był wielokrotnie wyróżniany nagrodami rektorskim oraz odznaczeniami państwowymi.

W uroczystości nadania godności Doktora Honoris Causa uczestniczył prof. dr hab. Bernard Wiśniewski, który przekazał prof. Bronisławowi Sitkowi gratulacje od JM Rektor Akademii WSB dr hab. Zdzisławy Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB oraz kierownictwa Centrum Metodologii Badań w Naukach o Bezpieczeństwie Akademii WSB.