O badaniach bezpieczeństwa tym razem w Toruniu

W dniach 17-18 maja 2023 roku przedstawiciele Centrum Metodologii Badań w Naukach o Bezpieczeństwie Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej wzięli udział w X Międzynarodowym Kongresie Azjatyckim „Wizje, Tożsamości, Społeczności”.

Kongres zorganizowało Towarzystwo Azji i Pacyfiku a jego współorganizatorem były: Fundacja Współpracy Międzynarodowej im. prof. Czesława Mojsiewicza, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Urząd Miasta Torunia, Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego, Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania oraz Wydział Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika

W trakcie kongresu 18 maja br. zorganizowano kilkanaście paneli dyskusyjnych. Jednym z nich był prowadzony przez dr. hab. Marcina Górnikiewicz prof. WAT nt. „Metodologia badań w naukach o bezpieczeństwie”. W jego trakcie prof. dr hab. Bernard Wiśniewski zaprezentował referat pt. „Potrzeba badań bezpieczeństwa w kontekście dyscyplinarności nauki” a dr hab. Andrzej Czupryński prof. AWSB przedstawił referat pt. „Wybrane elementy metody naukowej stosowane w badaniach bezpieczeństwa”.

Uczestnikami panelu byli przedstawiciele Akademii WSB, Wojskowej Akademii Technicznej, Wyższej Szkoły Wymiaru Sprawiedliwości oraz Szkoły Głównej Służby Pożarniczej.