Ogólnopolskie Warsztaty Metodologiczno-Dydaktyczne w Naukach O Bezpieczeństwie

Już po raz dziesiąty Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach zorganizował Ogólnopolskie Warsztaty Metodologiczno-Dydaktyczne w Naukach O Bezpieczeństwie nt. „Badania, dydaktyka i praktyka zapewniania bezpieczeństwa różnym podmiotom w perspektywie transdyscyplinarnej”. Spotkanie objął patronatem JM Rektor Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach prof. dr hab. MIROSŁAW Minkina.

Warsztaty te cieszą się od lat zasłużonym uznaniem w środowisku badaczy bezpieczeństwa, czego przejawem jest z jednej strony znacząca liczba uczestników, a z drugiej niemałe grono współorganizatorów. W tym roku po raz pierwszy do tego grona dołączyła Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej bezpośrednio reprezentowana przez Centrum Metodologii Nauk o Bezpieczeństwie, które reprezentował prof. Bernard Wiśniewski, dyrektor Centrum Metodologii Badań w Naukach o Bezpieczeństwie Akademii WSB.

W trakcie warsztatów dyskutowano w sześciu panelach tematycznych nawiązujących w swej treści transdyscyplinarności badań, dydaktyki i praktyki bezpieczeństwa.

W toku podsumowań poszczególnych części warsztatów ich uczestnicy zwracali uwagę na wysoki poziom organizacji tego przedsięwzięcia oraz potrzebę jego kontynuowania.

Pobierz program warsztatów