02.06.2022

„Poznawcze i utylitarne aspekty organizacji spotkań naukowych” – seminarium naukowe

W związku z tym, że jedną z form wymiany poglądów naukowych są spotkania naukowe, które mają również charakter utylitarny i edukacyjny Centrum Metodologii Badań w Naukach o Bezpieczeństwie Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej we współpracy z Sudeckim Oddziałem Polskiego Towarzystwa Nauk o Bezpieczeństwie oraz Śląsko – Zagłębiowskim Oddziałem Polskiego Towarzystwa Nauk o Bezpieczeństwie 2 czerwca 2022 roku zorganizowało seminarium naukowe nt. „Poznawcze i utylitarne aspekty organizacji spotkań naukowych”.

W trakcie obrad dyskutowano nad problemami: potrzeb organizowania spotkań naukowych, właściwości spotkań naukowych, określania sytuacji problemowych na potrzeby spotkań naukowych oraz zapowiedzi i popularyzowania spotkań naukowych.

W dyskusjach towarzyszących dwóm sesjom obrad plenarnych uczestnicy spotkania dzielili się swym doświadczeniem i wnioskami z organizacji i udziału w spotkaniach naukowych. Wskazywali również na potrzebę doskonalenia warsztatu organizatorskiego, metodologicznego oraz metodycznego organizatorów podkreślając potrzebę prowadzenia dyskursu naukowego związanego z otwartością nauki i wzajemnego informowania się
o wynikach badań lub wątpliwościach poznawczych.

W seminarium udział wzięło udział 51 osób związanych z: Akademią WSB, Uniwersytetem Szczecińskim, Uniwersytetem Opolskim, Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu, Akademią Marynarki Wojennej, Wojskową Akademią Techniczną, Akademią Wojsk Lądowych, Akademią Pomorską, Szkołą Główną Służby Pożarniczej, Politechniką Rzeszowską, Wyższą Szkołą Policji, Dolnośląską Szkołą Wyższą, Międzynarodową Wyższą Szkołą Logistyki
i Transportu, Uczelnią Państwową w Sanoku, Centrum Naukowo-Badawczym Ochrony Przeciwpożarowej oraz Sudeckim i Śląsko-Zagłębiowskim oddziałami Polskiego Towarzystwa Nauk o Bezpieczeństwie.