11.04.2022

Uroczystość nadania tytułu Doktora Honoris Causa Uniwersytetu Wrocławskiego prof. Januszowi Włodzimierzowi Sztumskiemu

7 kwietnia 2022 roku w Auli Leopoldyńskiej odbyła się uroczystość nadania tytułu Doktora Honoris Causa Uniwersytetu Wrocławskiego prof. Januszowi Włodzimierzowi Sztumskiemu wybitnemu socjologowi oraz metodologowi z zakresu nauk społecznych.

Pan Profesor w okresie ponad 60-letniej pracy naukowej i dydaktycznej osiągnął godny uznania dorobek naukowy i dydaktyczny dotyczący: problemów socjologii pracy i zarządzania, konfliktów społecznych, marketingu politycznego oraz metodologii badań społecznych.

Osiągnięcia naukowe, dydaktyczne i organizacyjne zostały wysoko ocenione w środowisku badaczy nauk społecznych. Uzyskał tytuł Honorowego Profesora Uniwersytetu: J. Kochanowskiego w Kielcach (2010) i J. Długosza w Częstochowie (2013). Był 8-krotnie wyróżniony indywidualnymi nagrodami Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz nagrodami rektorów poszczególnych Uczelni. Został odznaczony m.in. Krzyżem Kawalerskim, Oficerskim i Komandorskim Polonia Restituta, Medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz Brązowym i Srebrnym Medalem Za Zasługi dla Obronności Kraju.

W uroczystości nadania tytułu Doktora Honoris Causa Uniwersytetu Wrocławskiego prof. Januszowi Włodzimierzowi Sztumskiemu Centrum Metodologii Badań w Naukach o Bezpieczeństwie Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej reprezentował prof. dr hab. Bernard Wiśniewski.