„WYBRANE ASPEKTY PROWADZENIA SPORÓW NAUKOWYCH” – seminarium naukowe

W związku z tym, że jedną z form wymiany poglądów naukowych są dyskursy naukowców, praktyków i osób zainteresowanych określonym obszarem nauki Centrum Metodologii Badań w Naukach o Bezpieczeństwie Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej we współpracy z Sudeckim Oddziałem Polskiego Towarzystwa Nauk o Bezpieczeństwie oraz Śląsko – Zagłębiowskim Oddziałem Polskiego Towarzystwa Nauk o Bezpieczeństwie zorganizowało 29 listopada 2022 roku seminarium naukowe nt. „Wybrane aspekty prowadzenia sporów naukowych”.

W trakcie obrad dyskutowano nad problemami: reguł prowadzenia dyskusji, negacji i marginalizacji poglądów w dyskursie naukowym, metodyki prowadzenia sporów w chińskim środowisku kulturowym oraz analizy przykładu scholastycznej dyskusji z odpowiedziami na zadane pytanie.

W seminarium udział wzięło udział 68 osób związanych, między innymi, z: Akademią WSB, Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, Akademią Sztuki Wojennej, Akademią Marynarki Wojennej, Wojskową Akademią Techniczną, Akademią Wojsk Lądowych, Akademią Pomorską w Słupsku, Akademią Kaliską, Akademią Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, Akademią Kaliską, Szkołą Główną Służby Pożarniczej, Politechniką Rzeszowską, Wyższą Szkołą Bankową, Wyższą Szkołą Policji, Wyższą Szkołą Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego w Krakowie, Międzynarodową Wyższą Szkołą Logistyki i Transportu we Wrocławiu, Uczelnią Państwową w Sanoku, Centrum Naukowo-Badawczym Ochrony Przeciwpożarowej w Józefowie, Instytutem Bezpieczeństwa Społecznego we Wrocławiu oraz Sudeckim i Śląsko-Zagłębiowskim oddziałami Polskiego Towarzystwa Nauk o Bezpieczeństwie.

PROGRAM SEMINARIUM

Czas Przedsięwzięcie Prowadzący
11:00–11:10 Otwarcie seminarium prof. dr hab. Bernard WIŚNIEWSKI

Pierwsza sesja obrad plenarnych