Wykład gościnny

4 czerwca 2024 roku dyrektor Centrum Metodologii Badań w naukach o Bezpieczeństwie Akademii WSB prof. dr hab. Bernard Wiśniewski przeprowadził wykład gościnny dla studentów Uniwersytetu Dolnośląskiego we Wrocławiu nt. „Badania bezpieczeństwa wewnętrznego w kontekście zagrożeń Polski i Unii Europejskiej”.

Podczas wykładu zaprezentowano zagadnienia: istoty i definiowania bezpieczeństwa wewnętrznego, zakresu tego bezpieczeństwa, podejścia systemowego do rozwiązywania problemów bezpieczeństwa wewnętrznego, klasyfikacji zagrożeń bezpieczeństwa wewnętrznego wg standardów polskich i unijnych. Przywołane zagadnienia prezentowane były w kontekście badań bezpieczeństwa wewnętrznego prowadzonych w obrębie nauk o bezpieczeństwie.