05.04.2023

Wykład otwarty dr. hab. inż. Andrzeja Dawidczyka prof. Uniwersytetu WSB Merito nt. „Konceptualizacja badań bezpieczeństwa”

Na zaproszenie Centrum Metodologii Badań w Naukach o Bezpieczeństwie Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej 19 kwietnia 2023 roku dr hab. Andrzej Dawidczyk prof. Uniwersytetu WSB Merito wygłosi online wykład otwarty nt. „Konceptualizacja badań bezpieczeństwa”.

Pan dr hab. inż. Andrzej Dawidczyk, pracownik naukowy Uniwersytetu WSB Merito w Gdańsku, jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego i Akademii Obrony Narodowej. Ze szkolnictwem wyższym związany od 1989 roku.

Jest autorem i współautorem wielu prac z zakresu metodologii bezpieczeństwa, planowania strategicznego, strategii bezpieczeństwa, obronności i wojskowej. Do Jego publikacji cieszących się popularnością i uznaniem należą, między innymi: „Poradnik dla doktorantów i habilitantów nauk o bezpieczeństwie” (Warszawa 2023), „Analiza strategiczna w dziedzinie bezpieczeństwa państwa. Wybrane metody” (Warszawa 2020) oraz „Strategia bezpieczeństwa narodowego – metody, techniki i narzędzia planowania” (Bielsko-Biała 2014). Jest również współautorem prac tj.: „Metodologia bezpieczeństwa w przykładach i zastosowaniach. Podręcznik akademicki” (wspólnie z J. Jurczak, Warszawa 2022) oraz „Metody techniki narzędzia nauk o bezpieczeństwie” (wspólnie z J. Jurczak i P. Łuka, Warszawa 2019).

Jest również czynnym uczestnikiem przedsięwzięć naukowych realizowanych na rzecz instytucji państwowych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Wykładał w wielu uczelniach krajowych i zagranicznych.