Wykład otwarty dra hab. Andrzeja Czupryńskiego, prof. AWSB

Wykład dra hab. Andrzeja Czupryńskiego, prof. AWSB dla studentów Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie

Projektowanie przepisów polskiego prawa odnoszących się do obronności państwa czy zagadnienia związane z konfliktami zbrojnymi – to tylko część tematów poruszanych podczas wykładu dra hab. Andrzeja Czupryńskiego, prof. AWSB dla studentów Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Wykład otwarty odbył się 7 lutego br. i dotyczył zasadniczych problemów polemologii i irenologii w kontekście polskich regulacji prawnych. Omówiono także obowiązujące i projektowane przepisy polskiego prawa powszechnie obowiązującego odnoszących się do obronności państwa.

Wykład wpisuję się w realizację misji Centrum Metodologii Badań w Naukach o Bezpieczeństwie i jest jednym z efektów porozumienia podpisanego między Akademią WSB w Dąbrowie Górniczej oraz Szkołą Główną Służby Pożarniczej w Warszawie.