Wykład otwarty nt. „Współczesne problemy badań bezpieczeństwa”

Na zaproszenie Instytutu Bezpieczeństwa Społecznego we Wrocławiu zastępca dyrektora Centrum Metodologii Badan w Naukach o Bezpieczeństwie Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej dr. hab. Andrzeja Czupryńskiego prof. AWSB wygłosił online wykład otwarty nt. „Współczesne problemy badań bezpieczeństwa”.

W trakcie wykładu poruszono zagadnienia: identyfikacji bezpieczeństwa i jego miejsca w życiu człowieka, typologii bezpieczeństwa, wartościowania i poznania bezpieczeństwa, cech badań bezpieczeństwa, strategii i podejść badawczych, eklektyzmu poznawczego, przedmiotu badań, celów badań bezpieczeństwa, a także metod, technik i narzędzi badawczych stosowanych w badaniach prowadzonych w ramach dyscypliny nauki o bezpieczeństwie.

W wykładzie udział wzięło udział ponad czterdzieści osób, w tym głównie pracownicy i studenci uczelni z Wrocławia, Lwowa, Rzeszowa, Sanoka i Akademii WSB.