Wykłady otwarte Centrum Metodologii Badań w Naukach o Bezpieczeństwie

18 maja 2021 roku pracownicy Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej w ramach serii wykładów dotyczących wybranych problemów badań bezpieczeństwa wygłosili online wykłady otwarte, odpowiednio:

• prof. dr hab. Bernard Wiśniewski nt. „Podstawowe determinanty badań bezpieczeństwa”;
  • dr hab. Andrzej Czupryński nt. „Tożsamość nauk o bezpieczeństwie w Polsce”.

Inicjatorem wykładów był dr inż. Bogusław Kogut a ich organizatorami Państwowy Lwowski Uniwersytet Bezpieczeństwa Życia we Lwowie oraz Centrum Metodologii Badań w Naukach o Bezpieczeństwie Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej.

Wykłady te są przejawem współpracy ukraińskiej Uczelni oraz Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej.

Celem serii wykładów było przedstawienie problemów związanych z postrzeganiem istoty naukowej eksploracji bezpieczeństwa i jego wyznaczników oraz zaprezentowanie wybranych problemów badań prowadzonych w obrębie nauk o bezpieczeństwie.

Wykładów wysłuchało ogółem osiemdziesiąt pięć osób, a spośród nich: sześćdziesiąt pięć z Państwowego Lwowskiego Uniwersytetu Bezpieczeństwa Życia we Lwowie (studenci i nauczyciele akademiccy) oraz dwudziestu pracowników polskich czterech polskich uczelni, w tym Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej.