Kierunek

JĘZYK ANGIELSKI W EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ I PRZEDSZKOLNEJ - STUDIA KWALIFIKACYJNE | BIELSKO - BIAŁA

_____________________

Administratorem Twoich danych osobowych jest Akademia WSB. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ

Program studiów podyplomowych jest zgodny z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardów kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela (Dz.U. z 2019 r., poz. 1450).

• Atuty studiów

• zajęcia prowadzone metodami aktywizującymi w formie warsztatów w małych grupach
    • zajęcia prowadzone są przez zespół wybranych specjalistów będących zarówno teoretykami jak i praktykami, w tym native speakerów
    • kurs przygotowujący do egzaminu Pearson Test of English Level 3
    • kurs przygotowujący do egzaminu FCECel
  • Praca

Adresatami studiów są absolwenci, którzy posiadają przygotowanie pedagogiczne i wykazują się znajomością języka na poziomie średniozaawansowanym (B1 według ESOKJ), zainteresowane nauczaniem języka angielskiego dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Jeżeli reprezentujesz minimum poziom B1, to te studia są dla Ciebie, kandydat sam ocenia, czy taki poziom reprezentuje. Aby ocenić swoje umiejętności warto wypełnić test wiedzy w punkcie rekrutacyjnym lub umówić się na bezpłatne konsultacje z naszym lektorem języka angielskiego.

• Opłaty

RATA WYSOKOŚĆ RATY TERMIN PŁATNOŚCI
    wpisowe 300 zł w dniu zapisu
    I 1100 zł do 5 października 2024
    II 1100 zł do 5 listopada 2024
    III 1100 zł do 5 stycznia 2025
    IV 1100 zł do 5 lutego 2025
    V 800 zł do 5 marca 2025
    Ogółem 5 500 zł

• Cel

Celem studiów jest opanowanie sprawności językowych takich jak czytanie z zrozumieniem, słuchanie ze zrozumieniem, pisanie, mówienie oraz struktur gramatyczno-leksykalnych na poziomie B2, wymaganym do przystąpienia do egzaminów: Pearson Test of English, Level3 lub First Certificate In English (FCE). Jeden z ww. certyfikatów  jest wymagany do kwalifikacji uprawniających do nauczania języka angielskiego w przedszkolach i klasach I-III szkół podstawowych oraz do prowadzenia zajęć dydaktycznych w języku angielskim w klasach dwujęzycznych, zgodnie z Załącznikiem do Rozporządzenia MEN  w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli.

• Kwalifikacje i kompetencje

Ukończenie studiów daje uprawnienia pedagogiczno-metodyczne do nauczania języka we wszystkich typach szkół. Egzamin First Certificate In English (FCE) jest honorowany przez Urząd Służby Cywilnej jako udokumentowanie kwalifikacji językowych wymaganych od pracowników polskiej służby cywilnej oraz jest uznawany przez MEN jako udokumentowanie kwalifikacji językowych przewodników turystycznych i pilotów wycieczek. Certyfikaty  są bezterminowe.

• W programie

1. Zagadnienia gramatyczne i leksykalne
    2. Czytanie ze zrozumieniem
    3. Słuchanie ze zrozumieniem
    4. Komunikacja
    5. Formy pisemne
    6. Edukacja wczesnoszkolna
    7. Metodyka języka angielskiego w edukacji wczesnoszkolnej
    8. Praktyka pedagogiczna

Organizator studiów zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian w programie studiów.

Czas trwania: 3 semestry

Dni uczęszczania: soboty i niedziele

Część zajęć w formule online.

KONTAKT DO CENTRUM STUDIÓW PODYPLOMOWYCH I REKRUTACJI