16.01.2018

IX Festiwal Nauki w Cieszynie 2017

Ponad 1000 osób uczestniczyło w wykładach, warsztatach i szkoleniach zorganizowanych w ramach IX Festiwalu Nauki w Cieszynie, który odbywał się w dniach 22-24 marca 2017 r.

IX Festiwalu Nauki organizowany przez Wydział Zamiejscowy w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej to cykliczne przedsięwzięcie popularno-naukowe adresowane do uczniów, studentów, nauczycieli oraz wszystkich mieszkańców Cieszyna i powiatu cieszyńskiego.

Jak podkreśla Regina Bogaczyk dyrektor Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie – „Tegoroczny program festiwalu był bardzo różnorodny. Zależało nam aby tematy festiwalowych wykładów trafiły do różnych odbiorców – od dzieci z pierwszych klas szkoły podstawowej do osób starszych”

Podczas tegorocznej edycji Festiwalu uczestnicy dowiedzieli się m.in. jak zbudować swoją pierwszą aplikację mobilną, od czego zależy bezpieczeństwo ludzi młodych, jak dbać o wizerunek swojej firmy w internecie oraz jak zajmować się członkiem rodziny chorym przewlekle.

Nie zabrakło bogatej historii Księstwa Cieszyńskiego, która zaznaczyła swą obecność w wykładzie Władysława Żagana  - twórcy bloga ksiestwocieszynskie.blogspot.com -  „Księstwo Cieszyńskie – ostatnie prawdziwe księstwo Europy Środkowej”.

Wraz z zaproszonymi na Festiwal Nauki wykładowcami odpowiemy na pytanie na czym opiera filozofia miłości i przyjaźni oraz jak efektywnie się uczyć.

Po raz pierwszy Festiwalowi Nauki w Cieszynie towarzyszyła „Akademia eNauczyciela”, w ramach której nauczyciele, trenerzy i osoby zainteresowane edukacją mogły poznać nowoczesne metody jakie można wykorzystać w nauczaniu takie jak: design thinking czy nowatorskie techniki testowania.

Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawowali: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Polska Akademia Nauk, Polska Akademia Umiejętności, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Marszałek Województwa Śląskiego, a w Cieszynie także Starosta Powiatu Cieszyńskiego i Burmistrz Miasta Cieszyna.

Patronat medialny: OX.pl. Radio 90, Głos Ziemi Cieszyńskiej, Zwrot  i Dziennik Zachodni

Partnerzy: Nanei.pl Edufactor.pl Edyta Nowak-Żółty Szkolenia, Karton Pak, ksiestwocieszynskie.blogspot.com

Wstęp na wszystkie wydarzenia był bezpłatny. Szczegółowy program IX Festiwalu Nauki jest dostępny są na stronie www.wsb.edu.pl/festiwalwcieszynie

Patronat Honorowy:

Powiat Cieszyński Patronat Honorowy Burmistrza Miasta Cieszyna

Radio90
   Zwrot

Karton Pak Cieszyn
Edyta Nowak Żółty  EDUFACTOR.pl
ksiestwocieszynskie.blogspot.com Namei

XIII Festiwal Nauki – zadania finansowane w ramach umowy 847/P-DUN/2017 ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę.