03.04.2014

Trzy dni z nauką w Cieszynie. Zakończył się 6. Festiwal Nauki

Szósty Festiwal do Nauki przeszedł do historii. W Wydziale Zamiejscowym w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej spotkało się kilkuset pasjonatów nauki z Cieszyna, Ustronia, Skoczowa i Wisły. Odbyło się dziesięć wykładów, można było obejrzeć dwie wystawy oraz wziąć udział w warsztatach.

Trzeci dzień Festiwalu Nauku rozpoczął wykład mgr Edyty Nowak-Żółty Autoprezentacja czyli sztuka robienia dobrego wrażenia. Tegoroczni i przyszli maturzyści mogli się dowiedzieć jak dobrze zaprezentować się przed komisją egzaminacyjną. Pierwsze wrażenie robi się tylko raz, warto by było jak najlepsze - podkreślała Edyta Nowak-Żółty.
Dr Joanna Kurowska-Pysz przybliżyła młodzież zasady działania inkubatorów przedsiębiorczości i zachęcała do przetestowania własnego pomysłu na biznes.

O bezpiecznych źródłach pozyskiwania kapitału (pozabankowych) mówił dr Witold Gradoń, natomiast absolwentka Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Wiśle, a dziś dyrektor generalny Hotelu Mercure w Cieszynie - Ilona Porwoł, uczniom tej szkoły objaśniła jakie kompetencje wymagane są na stanowiskach menedżerskich we współczesnym hotelarstwie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z trzeciego dnia Festiwalu Nauki.