Gala Akademicka dla absolwentów studiów podyplomowych w Cieszynie | 17.07.2023

W piątek 17 lutego 2023, w auli Akademii WSB Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów absolwentom studiów podyplomowych semestru zimowego 2022/2023.

W Akademii WSB staramy się zapewnić bardzo uroczystą oprawę ukończenia studiów podyplomowych przez naszych Absolwentów i każdorazowo przeżywamy je jako wielkie święto naszej Uczelni. Podczas uroczystej gali swoje dyplomy odebrali absolwenci kierunków: Edukacja i terapia osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu – studia kwalifikacyjne, Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka – studia kwalifikacyjne, Wychowanie do życia w rodzinie -studia kwalifikacyjne, Kwalifikacyjne pedagogiczne studia podyplomowe oraz Kadry i płace w praktyce.

Wyróżnienia Rektora

Tradycją uroczystości jest wręczenie wyróżnień Rektor Akademii WSB prof. Zdzisławy Dacko-Pikiewicz najlepszym absolwentom. W tym roku wyróżnieniami za inspiracje, aktywne działanie w pozyskiwaniu informacji dla grupy, dbałość o dobra atmosferę oraz wzorowe umiejętności komunikacyjne, zostały uhonorowane następujące osoby:

• Katarzyna Porębska absolwentka kierunku Edukacja i terapia osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu – studia kwalifikacyjne
  • Natalia Burdosz absolwentka kierunku Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka – studia kwalifikacyjne
  • Dominika Liszka absolwentka kierunku Wychowanie do życia w rodzinie -studia kwalifikacyjne
  • Dominika Kawik absolwentka kierunku Kwalifikacyjne pedagogiczne studia podyplomowe
  • Jolanta Kret absolwentka kierunku Kadry i płace w praktyce

Wyróżnienia Rektora najlepszym absolwentkom wręczyła Prodziekan Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie – mgr Regina Bogaczyk

Wykład Adama Spendla na zakończenie

Ostatni wykład dla zgromadzonych absolwentów studiów podyplomowych wygłosił mgr Adam Spendel, którego wystąpienie zatytułowane „ Niepełnosprawność czy ograniczenie sprawności, czyli jak słowa kreują rzeczywistość w pracy z dziećmi z niepełnosprawnością” spotkało się z niezwykle ciepłym przyjęciem uczestników.

Akademia WSB

Akademia WSB jest akademicką uczelnią wyższą, która posiada uprawnienia do nadawania stopnia doktora habilitowanego oraz uprawnienia do nadawania stopnia doktora w czterech dyscyplinach: nauki o zarządzaniu i jakości, pedagogika,  nauki o bezpieczeństwie oraz inżynieria lądowa, geodezja i transport.

Uczelnia kształci w 5 lokalizacjach: w Dąbrowie Górniczej (siedziba główna Akademii WSB) oraz w Wydziałach Zamiejscowych w Cieszynie, Żywcu, Olkuszu i Krakowie. W swojej ofercie posiada 23 kierunki studiów w tym studia I-go i II-go stopnia, jednolite studia magisterskie, realizuje programy Executive MBA (partner kierunku: Webster University) oraz Master of Business Administration (partner kierunku: EY Academy of Business), jest liderem w kształceniu podyplomowym (oferta ponad 100 kierunków studiów podyplomowych – realizowanych zarówno stacjonarnie jak i online), prowadzi szkołę doktorską, seminaria doktorskie, doktorat wdrożeniowy.

Uczelnia realizuje studia podyplomowe w trybie hybrydowym oraz w grupach studiujących 100% zdalnie