Specjalność

SZTUCZNA INTELIGENCJA W ZARZĄDZANIU | GLIWICE

_____________________

Administratorem Twoich danych osobowych jest Akademia WSB. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ

• Czego się nauczysz?

Ciekawi Cię tematyka sztucznej inteligencji, ale nie chcesz zagłębiać się w zaawansowane algorytmy informatyczne? Chcesz poznać przyszłościowe narzędzia zarządzania wykorzystujące najnowsze rozwiązania technologiczne pozwalające na usprawnienie i digitalizację procesów? Chcesz podnieść swój potencjał rozwojowy i już dziś nabyć kompetencje przyszłości? Jeśli tak, to zapraszamy na studia licencjackie na specjalności sztuczna inteligencja w zarządzaniu, podczas których pogłębisz wiedzę i nabędziesz praktycznych umiejętności dotyczących m.in.:

• uzyskiwania przewagi strategicznej dzięki wykorzystaniu różnych rodzajów inteligencji;
    • oceny przydatności uczenia maszynowego na potrzeby tworzenia aplikacji biznesowych;
    • praktycznych przykładów wykorzystania przetwarzania języka naturalnego w biznesie;
    • robotyki w biznesie i oceny wykorzystania AI w robotyce;
    • wpływu sztucznej inteligencji na przyszłość pracy i społeczeństwa;
    • przyszłości sztucznej inteligencji  i tworzenia mapy drogowej dla swojej organizacji, aby uzyskać przewagę strategiczną dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji.

Ponadto jako absolwent będziesz w bardziej świadomy konieczności etycznego i profesjonalnego działania oraz będziesz otwarty na poszerzanie swojej wiedzy i doskonalenie kompetencji w zakresie studiowanej specjalności.

• Uczymy praktycznie

Praktyczny wymiar specjalności to między innymi liczne laboratoria, praca na prawdziwych danych, możliwość udziału w projektach B+R z zakresu zarządzania sztuczną inteligencją, nauka przeciwdziałania fake newsom, spotkania z praktykami z tego zakresu oraz możliwość współpracy z partnerami Uczelni aktywnie wykorzystującymi algorytmy sztucznej inteligencji oraz uczenia maszynowego w swojej praktyce gospodarczej.

Praktyczny wymiar nauczania skutkuje ponadto tym, że jako absolwent będziesz dobrze przygotowany, aby móc dalej rozwijać się w obszarach takich jak m.in.:

• zarządzanie sztuczną inteligencją;
    • ocena potencjału biznesowego wykorzystania sztucznej inteligencji;
    • weryfikacja potencjału biznesowego dostępnych danych;
    • określenie niezbędnych kroków przetworzenia dostępnych danych przed możliwością wykorzystania algorytmów sztucznej inteligencji;
    • ocena zbilansowania zbioru danych oraz określenie dalszych działań optymalizacyjnych
    • dobór strategii uczenia algorytmów AI;
    • tworzenie instalacji pilotażowych na potrzeby walidacji opracowanych rozwiązań z zakresu AI w warunkach rzeczywistych;
    • wdrażanie algorytmów z zakresu AI do wykorzystania w działalności biznesowej.

Perspektywy zatrudnienia absolwenta tej specjalności są bardzo obiecujące, gdyż może on z jednej strony pracować na stanowiskach Menadżera Sztucznej Inteligencji, Product Ownera oraz Project Managera projektów wykorzystujących sztuczną inteligencję w praktyce. Absolwent może również realizować się zawodowo jako innowacyjny przedsiębiorca świadczący usługi eksperckie i specjalistycznie w zakresie zarządzania sztuczną inteligencją lub wdrażający rozwiązania z tego zakresu w organizacjach biznesowych i publicznych czy społecznych.

• Program specjalności

Przykładowa tematyka przedmiotów specjalnościowych realizowanych w ramach specjalności obejmuje między innymi:

• wprowadzenie do sztucznej inteligencji - pojęcia, terminologia i obszary zastosowań AI;
    • AI: problemy, obawy i kwestie etyczne;
    • metody zarządzania sztuczną inteligencją;
    • metody bilansowania zbiorów danych;
    • metody oceny skuteczności algorytmów sztucznej inteligencji;
    • wprowadzanie do pojęcia XAI – zagadnienie wyjaśnialności sztucznej inteligencji;
    • przyszłość ze sztuczną inteligencją.
  • Rekomendacje

Studia na specjalności: Sztuczna inteligencja w zarządzaniu pozwalają na zdobycie weryfikowalnych i odpowiednich kompetencji z zakresu zarządzania sztuczną inteligencją na potrzeby wdrożenia w instytucjach biznesu oraz instytucjach rządowych i samorządowych. Studenci mogą się cieszyć specjalistycznym pakietem kompetencyjnymz opartym na wiedzy i umiejętnościach doświadczonych praktyków wraz z jednoczesnym wsparciem na każdym kroku edukacji. Całość programu wzbogacona jest licznymi praktycznymi przykładami oraz materiałami do samodzielnej pracy co umożliwia elastyczne, ale zorganizowane wprowadzenie osoby w niuanse zarządzania sztuczną inteligencją w instytucjach biznesowych, rządowych, samorządowych czy społecznych.

Dr inż. Karol Jędrasiak
    Zastępca Dyrektora Centrum Transferu Technologii Akademii WSB.

• Opłaty

Zarządzanie - studia I stopnia Semestr 1 Rata miesięczna Semestr 2 Rata miesięczna Semestr 3-4 Rata miesięczna Semestr 5-6 Rata miesięczna
    Studia dzienne (stacjonarne) 550 zł   280 zł* 550 zł 600 zł 600 zł
    Studia zaoczne (niestacjonarne) 480 zł 550 zł 570 zł 580 zł
    Czesne w miesiącach: lipiec, sierpień 220 zł 220 zł 220 zł 220 zł
    Opłata rekrutacyjna + legitymacja 107 zł

*Promocja "Wsparcie na starcie" w I semestrze studiów.