28.12.2020

Przedsiębiorczy Informatyk – cykliczne spotkania Studentów z przedstawicielami praktyki gospodarczej

W dniu 15 listopada 2014 r. gościem Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej był mgr inż. Łukasz Bownik. Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Nowoczesny inżynier – studia na kierunku informatyka w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej".

Wykład dotyczył zaprezentowania zawodu programisty w segmencie IT. Podczas spotkania studenci mieli okazję dowiedzieć się:

• dlaczego warto być programistą
  • dlaczego nie warto być programistą
  • jak wygląda praca programisty
  • jak być dobrym programistą

Łukasz Bownik – zajmuje się projektowaniem aplikacji i implementacją od  2006 r. Jest absolwentem Politechniki Śląskiej, na której uzyskał tytuł magister inżynier informatyk o specjalności programista systemowy. Obecnie zawodowo związany jest z firmą Proximetry Poland sp. z o.o., w której zajmuje się architekturą aplikacji, projektowaniem interfejsów i protokołów, tworzeniem przypadków testowych oraz implementacją.