28.12.2020

Przedsiębiorczy Informatyk – cykliczne spotkania Studentów z przedstawicielami praktyki gospodarczej

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Nowoczesny inżynier – studia na kierunku informatyka w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej". Wykłady zostały przygotowane dla studentów kierunku zamawianego Informatyka, którzy mieli okazję dowiedzieć się jakie są oczekiwania pracodawców i na czym polega specyfika pracy testera oprogramowania. W dniu 16.11.2014 spotkanie zorganizowane zostało dla studentów z WZ w Cieszynie. Dla studentów z WZIiNS w Dąbrowie Górniczej odbyło się w dniu 23.10.2014 r.

Tester oprogramowania jest stosunkowo młodym zawodem ale dynamicznie rozwijającym się na rynku pracy. Coraz więcej firm zatrudnia ich w swoich szeregach. Tester w szerokim ujęciu odpowiada za zapewnienie funkcjonalnej zgodności oprogramowania z wymaganiami biznesowymi i technicznymi.

Podczas wykładu studenci dowiedzieli się kim jest tester oprogramowania, jakie cechy i umiejętności powinien posiadać i co najczęściej należy do jego obowiązków. Ponadto studenci poznali jak przygotowuje i przeprowadza się różnego rodzaju testy na dostarczonym przez programistów oprogramowaniu.

Jaki jest proces identyfikacji problemów oraz jak tworzy się scenariusze i przypadki testowe.

Spotkanie z mgr Krzysztofem Pieńkoszem cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród studentów Informatyki.