28.12.2020

Przedsiębiorczy Informatyk – cykliczne spotkania Studentów z przedstawicielami praktyki gospodarczej

22 marca zapraszamy studentów Informatyki na spotkanie „Przedsiębiorczy Informatyk – cykliczne spotkania studentów z przedstawicielami praktyki gospodarczej". Spotkanie organizowane jest w ramach projektu "Nowoczesny inżynier – studia na kierunku informatyka w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej".

Tym razem gościem Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie będzie mgr inż. Tomasz Borowski.
Termin: 22 marca 2014 r., godz. 1120, sala 306
Temat: Produkcja aplikacji internetowych – wykorzystywane technologie

O zagadnieniu:

Czy następuje taki moment w życiu programisty, kiedy może on stwierdzić, że jego warsztat jest już doskonały? Nie, jeżeli pracuje w technologiach internetowych. Ta dziedzina informatyki rozwija się w niesamowicie szybkim tempie, a stworzone wczoraj rozwiązania warto stosować już dziś!

Cel i korzyści spotkania:
Podczas spotkania słuchacze poznają aktualnie wykorzystywane technologie oraz kluczowe umiejętności w produkcji aplikacji internetowych, jak również metody programowania ekstremalnego i techniki zwinnego wytwarzania oprogramowania. Osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z web development, zostanie przedstawiona propozycja działań, których sumienne podjęcie się gwarantuje odniesienie sukcesu zawodowego.

Prowadzący:

Tomasz Borowski zajmuje się produkcją aplikacji internetowych od 2007 r. Jest absolwentem Bielskiej Wyższej Szkoły im. Józefa Tyszkiewicza, Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Na University of Pennsylvania ukończył kurs dotyczący Grywalizacji. Już w trakcie studiów inżynierskich zaczął tworzyć dynamiczne strony internetowe oparte o własny system CMS. Praktyczne wykorzystywanie zdobywanej wiedzy pomogło mu rozpocząć pracę w Selleo, jednej z największych firm specjalizujących się w technologii Ruby on Rails w Polsce. Od 2010 r. przeszedł ścieżkę od poziomu Junior Developera, by aktualnie być Lead Developerem na kilku projektach. Tomasz Borowski chętnie dzieli się swoją wiedzą oraz doświadczeniem, które obejmuje również bycie prelegentem na międzynarodowych konferencjach poświęconych technikom zwinnym (Agile) w produkcji oprogramowania.