Wirtualna rzeczywistość w biznesie - spotkanie z praktykiem

W dniu 21 maja 2014 r. gościem w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej była mgr inż. Joanna Makuch, która poprowadziła spotkanie ze studentami nt: „Wirtualna rzeczywistość w biznesie”. Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Nowoczesny inżynier – studia na kierunku informatyka w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej".

Podczas spotkania studenci mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę z zakresu wirtualnej rzeczywistości, w ramach którego poruszono temat aktualnego trendu w przemyśle, ukierunkowanego na korzystanie z nowoczesnych narzędzi VR, aplikacji czasu rzeczywistego, szczególnie na potrzeby szkoleń, optymalizacji projektów, tworzenia symulatorów, konfiguratorów i trenażerów, a także wizualizacji funkcjonowania maszyn, systemów i procesów.

W ramach wykładu omówiono:

• oprogramowanie Quazar3D do tworzenia interaktywnych aplikacji czasu rzeczywistego,
  • przykłady zaawansowanych aplikacji wirtualnej rzeczywistości (case studies), stworzonych przy użyciu Quazar3D dla największych firm na świecie,
  • najnowsze narzędzia stereoskopowej projekcji obrazu i wyświetlania aplikacji, z pokazem przykładowego rozwiązania: hełm HMD.