Katedra Transportu i Informatyki

Katedra Transportu i informatyki jest wyspecjalizowaną jednostką naukowo – dydaktyczną zajmującą się problemami transportu szynowego w Polsce i na świecie. Katedra specjalizuje się w problematyce projektowania pojazdów szynowych i ich elementów z wykorzystaniem metod komputerowych, diagnostyką oraz bezpieczeństwem.

Kompetencje naszych pracowników, profesjonalne, godne zaufania podejście naukowe i biznesowe oraz wysoka jakość kształcenia przyszłych inżynierów i magistrów są gwarancją uzyskania wysokich umiejętności oraz ciekawej pracy w przyszłości.

Jesteśmy ukierunkowani na stałe dostosowywanie się do wymogów zmieniającego się rynku transportowego i edukacyjnego. Katedra inwestuje w pracowników oraz studentów dla przyszłości transportu w Polsce i Europie organizując liczne szkolenia, seminaria i konferencje, mające na celu nie tylko wymianę wiedzy i podniesienie kompetencji, ale również zacieśnienie współpracy z przemysłem. Owocem współpracy pracowników wchodzących w skład Katedry są liczne projekty, wdrożenia oraz audyty wewnętrzne systemów jakości, zarządzania i bezpieczeństwa.

Naszym krajowym i zagranicznym partnerom gwarantujemy profesjonalną współpracę. Studentom natomiast nie obiecujemy "łatwych" zajęć dydaktycznych, ale obiecujemy atrakcyjne, nowoczesne zajęcia zapewniające wszechstronny rozwój intelektualny dostosowany do zmieniających się warunków na rynku pracy. Katedra organizuje również wymianę międzynarodową naukowo-dydaktyczną związaną z transportem szynowym.

Pracownicy Katedry Transportu i Informatyki posiadają wieloletnie doświadczenie branżowe, zarówno w zakresie badań i rozwoju transportu szynowego, jak i ścisłej wspólpracy z przemysłem. To właśnie z uwagi na ścisłą współpracę z przemysłem specjalność kolejowa cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem studentów, co wynikało również z łatwości pozyskania pasjonującej i dobrze płatnej pracy.

• O Katedrze

O Katedrze Transportu Szynowego

Katedra Transportu i Informatyki jest wyspecjalizowaną jednostką naukowo – dydaktyczną zajmującą się problemami transportu w Polsce i na świecie. Katedra specjalizuje się w problematyce projektowania systemów transportowych i ich elementów z wykorzystaniem metod komputerowych, diagnostyką oraz bezpieczeństwem.

Naszym krajowym i zagranicznym partnerom gwarantujemy profesjonalną współpracę. Studentom natomiast nie obiecujemy "łatwych" zajęć dydaktycznych, ale obiecujemy atrakcyjne, nowoczesne zajęcia zapewniające wszechstronny rozwój intelektualny dostosowany do zmieniających się warunków na rynku pracy. Katedra organizuje również wymianę międzynarodową naukowo-dydaktyczną związaną z transportem.

Pracownicy Katedry Transportu i Informatyki posiadają wieloletnie doświadczenie branżowe, zarówno w zakresie badań i rozwoju różnych gałęzi transportu, jak i ścisłej wspólpracy z przemysłem. To właśnie z uwagi na ścisłą współpracę z przemysłem kierunek transport cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem studentów, co wynikało również z łatwości pozyskania pasjonującej i dobrze płatnej pracy.

• Pracownicy

Prof. dr hab. inż. Marek Sitarz
    Kierownik Seminarium Doktorskiego w dyscyplinie inżynieria lądowa, geodezja i transport
    msitarz@wsb.edu.pl