Specjalność

GAME AND INTERACTIVE GRAPHIC DESIGN

Rekrutacja na specjalność będzie wznowiona od maja 2024 r.

• Czego się nauczysz ?

Game & Interactive Graphic Design to specjalność kreatywno-techniczna, kształcąca absolwentów potrafiących projektować rozwiązania graficzne na potrzeby mediów interaktywnych oraz gier komputerowych. W ramach tej specjalności nauczysz się między innymi:

• Modelowania postaci w 3D
    • Przygotowania animacji i efektów specjalnych
    • Graficznego opracowania świata gry
    • Poznasz popularne silniki gier
    • Dowiesz się jakie znaczenie ma sztuczna inteligencja w grafice komputerowej
    • Poznasz zastosowania wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości w projektowaniu graficznym.

W Akademii WSB wiemy jak ważne są dzisiaj umiejętności techniczne w połączeniu z kompetencjami miękkimi. Kształcimy absolwentów, którzy są gotowi podejmować wyzwania i nie boją się ich. Dlatego oprócz przedmiotów kształtujących typowo inżynierskie umiejętności, zadbaliśmy również o wyposażenie absolwentów w kompetencje pozwalające odnaleźć się na coraz bardziej wymagającym rynku pracy. Dzięki warsztatom Design Thinking, czy Problem Based Learning nauczysz się kreatywnie rozwiązywać problemy, a zajęcia związane z realizacją projektów informatycznych przygotują Cię do realnych wyzwań z jakimi mierzą się dzisiaj inżynierowie pracujący głównie projektowo.

A jeśli zechcesz, masz możliwość rozwoju w kole naukowym F44 Red, które odnosi ogromne sukcesy w międzynarodowych konkursach dotyczących min. cyberbezpieczeństwa.

• Program studiów

Wybrane treści programu studiów

Informatyka studia I stopnia (7 semestrów, uzyskiwany tytuł inżynier):

Wybrane treści podstawowe: matematyka, fizyka, elektrotechnika, podstawy informatyki, algorytmy i struktury danych.

Wybrane treści kierunkowe: bazy danych, inżynieria oprogramowania, metody sztucznej inteligencji, systemy operacyjne, sieci komputerowe.

Treści w ramach specjalności: VR i AR, grafika wspierana przez AI, scenariusze gier, modelowanie matematyczne 3D, projektowanie interfejsów gier.

Nasz program studiów regularnie konsultujemy z przedstawicielami otoczenia biznesu – w tym z pracodawcami największych firm w branży IT, dlatego masz pewność, że po ukończeniu kierunku Informatyka, zdobędziesz wiedzę, umiejętności i kompetencje, które są gwarancją sukcesu na rynku pracy.

Regularnie pytamy też studentów ostatnich semestrów, oraz naszych absolwentów co szczególnie im się podobało i nie podobało w programie studiów. Poprzez takie działania nie tylko dopasowujemy ofertę dydaktyczną do potrzeb naszych studentów, ale też dajemy im realny wpływ na udział w kształtowanie programu.

Działania te przynoszą wymierne efekty, gdyż program studiów inżynierskich dla kierunku Informatyka uzyskał prestiżową akredytację Komisji Akredytacyjnej Uczelni Technicznych (KAUT), oraz EUR-ACE Label – międzynarodowy certyfikat jakości przyznawany programom inżynierskim. Jesteśmy drugą Uczelnią niepubliczną w kraju, której udało się uzyskać certyfikaty KAUT i EUR-ACE dla kierunku inżynierskiego.

Akredytację otrzymaliśmy na najdłuższy możliwy czas, czyli na 5 lat (do lutego 2026 roku) – co potwierdza, że studia na kierunku Informatyka w Akademii WSB to najlepszy możliwy wybór.

• Uczymy praktycznie

W Akademii WSB dobrze rozumiemy, że wiedza powinna iść w parze z praktyką. Dlatego ponad 80% naszych nauczycieli na kierunku Informatyka ma doświadczenie praktyczne!

Zajęcia specjalnościowe w Akademii WSB są prowadzone przez doświadczonych praktyków – grafików, projektantów gier oraz rozwiązań interaktywnych, specjalistów zajmujących się sztuczną inteligencją, wirtualizacją oraz automatyzacją. Dzięki temu masz pewność, że nasz program dostosowany jest do potrzeb rynku pracy.

Na organizowanych regularnie spotkaniach z praktykiem, będziesz mógł osobiście poznać i porozmawiać z ciekawymi ludźmi, którzy z pasją opowiedzą o swojej pracy.

• Rekomendacje

„Studia informatyczne w Akademii WSB są naprawdę inspirujące, a możliwości rozwoju ogromne. W trakcie studiów brałem udział w darmowych  szkoleniach z programowania w języku Java i w warsztatach Administering Windows Server. Jeszcze przed ukończeniem studiów znalazłem pracę w dużej firmie – dzięki zorganizowanemu przez Uczelnię spotkaniu z praktykiem. Poza tym podejście do studenta i jego problemów jest naprawdę indywidualne. Podoba mi się też elastyczność Uczelni np. w kwestii indywidualnej organizacji studiów – dzięki temu mogłem jednocześnie pracować i skończyć studia. Regularnie organizowane spotkania semestrów z opiekunem kierunku pozwalają czuć się „zaopiekowanym”. Dodatkowo, ludzie którzy uczą w Akademii WSB przedmiotów kierunkowych i specjalnościowych to w większości praktycy, więc przekazywane treści są nie tylko zgodne z najnowszymi trendami na rynku, ale też bardzo praktyczne. Szczerze polecam studiowanie informatyki w Akademii WSB”. Kamil – absolwent studiów Informatyka I stopnień w Akademii WSB.