Kierunek

PROGRAMOWANIE DLA NAUCZYCIELI EDUKACJI PRZEDSZKOLNEJ I WCZESNOSZKOLNEJ

Istnieje możliwość zorganizowania szkolenia w formule zamkniętej, tj. dla grupy min. 10 osób. Dostosowujemy wówczas program szkolenia do potrzeb zamawiającego. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Szkolenie Programowanie dla nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej jest odpowiedzią na zmiany w podstawie programowej w zakresie edukacji informatycznej. Pozwoli ono uzyskać uczestnikom wiedzę oraz umiejętności niezbędne do właściwej realizacji treści wynikających z podstawy programowej. Szkolenie odbywa się w formie wykładów połączonych z warsztatami praktycznymi z użyciem komputerów.

• Cel szkolenia:

Celem szkolenia jest wyposażenie słuchaczy w wiedzę i praktyczne umiejętności w obszarze metod realizacji oraz treści wynikających z podstawy programowej przedmiotu informatyka (edukacji informatycznej) w klasach I–III szkoły podstawowej, w zakresie programowania oraz rozwiązywania problemów z wykorzystaniem komputera, a także możliwość prowadzenia zajęć rozwijających myślenie komputacyjne (algorytmiczne) u dzieci w wieku przedszkolnym.

• Uczestnicy szkolenia:

Szkolenie adresowane jest do nauczycieli edukacji przedszkolnej oraz wczesnoszkolnej, jak również wszystkich osób, które pragną poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności w zakresie nauki programowania.

• Efekty szkolenia:

Uczestnik:

• zna założenie podstawy programowej w odniesieniu do nauczania programowania
    • zna zasady pracy z komputerem i siecią
    • stosuje w nauczaniu programowania gry, zabawy i symulacje
    • potrafi programować w środowisku Code
    • potrafi programować w środowisku Scratch
    • potrafi zbudować i zaprogramować robota
    • organizuje nauczanie programowania w przedszkolu i edukacji wczesnoszkolnej
    • współpracuje i komunikuje się z podopiecznym oraz jego rodziną
    • dostrzega potrzebę ciągłego doskonalenia i samokształcenia

Każdu uczestnik otrzyma certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia.
    Maksymalna liczba uczestników : 25

• Opłaty:

Koszt szkolenia: 270 zł

ING Bank Śląski o/Dąbrowa Górnicza nr  64 1050 1272 1000 0008 0063 3554

• Program szkolenia:

1. Programowanie a podstawa programowa.
    2. Wstęp do pracy z komputerem i siecią.
    3. Kreatywne metody dydaktyczne w nauczaniu programowania - gry, zabawy, symulacje.
    4. Programowanie wizualne w środowisku Code.
    5. Programowanie wizualne w środowisku Scratch.
    6. Elementy robotyki – budowa i programowanie robota.
    7. Metodyka nauczania programowania w przedszkolu
    8. Metodyka nauczania programowania w edukacji wczesnoszkolnej.

dr Agnieszka Heba

trener i wykładowca akademicki z zakresu przedmiotów matematycznych i informatycznych.  W Akademii WSB prowadzi zajęcia na studiach podyplomowych dla nauczycieli z zakresu przedmiotów: podstawy i metodyka zajęć komputerowych i multimedialnych w edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, a także technologia informacyjna i media w edukacji. Certyfikowany trener VCC Office Software in Administration. Certyfikowany e-metodyk. Prowadzi szkolenia oraz popularyzuje wśród nauczycieli tematykę programowania i robotyki w edukacji. Współpracuje również z wieloma instytucjami, firmami w zakresie wdrażania i zarządzania e-learningiem jako ekspert, doradca. Uczestniczka międzynarodowych konferencji z referatami z zakresu e-learningu i ICT. Autorka licznych publikacji w języku polskim, angielskim i innych. Członek Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia E-learningu Akademickiego, Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki Odział Bielsko – Biała.