Kierunek

SZKOLENIE MUZYCZNO-TANECZNE "MARZENIA DO SPEŁNIENIA"

Marzenia do spełnienia to 3 warsztaty w 1:

1. Warsztat „Marzenia do spełnienia”
  2. Dodatek taneczny „W tańcu najweselej”
  3. Bajka z piosenkami "Przygody Misia Tufiego"

Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli okazję doświadczyć wielu form umuzykalnienia: zabaw z piosenką, łatwych choreografii, zabaw przestrzenno-ruchowych, instrumentacji, pracy z rekwizytem.

Uczestnik po szkoleniu otrzymuje MATERIAŁY WARSZTATOWE:

„Marzenia do spełnienia”

• książka ze słowami 16 piosenek oraz opisem ruchu i instrumentacji do piosenek
  • zaświadczenie o uczestnictwie w warsztatach

„W tańcu najweselej”

• opisy 16  choreografii w formacie A4
  • zaświadczenie o uczestnictwie w warsztatach

"Przygody Misia Tufiego"

• Bajka Anny Marczak w formie książki
  • teczka
  • Uczestnicy:

Szkolenie adresowane jest do nauczycieli edukacji przedszkolnej oraz wczesnoszkolnej, pracowników świetlic oraz osób zajmujących się szeroko rozumianą edukacją dzieci.

• Cele szkolenia:

Celem szkolenia jest zdobycie przez uczestników kompetencji muzycznych, które zwiększą efektywność pracy nauczyciela w zakresie wychowania muzycznego oraz pozwolą skutecznie zrealizować podstawę programową (ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 14 lutego 2017 r.).

• Efekty szkolenia:

Uczestnik po szkoleniu uzyska wiedzę, w zakresie:

• aktualnych metod pedagogicznych w zakresie sztuki muzycznej
    • metod realizacji podstawy programowej dotyczącej „zadań przedszkola”
    • metod realizacji podstawy programowej dotyczącej „osiągnięć dziecka na koniec wychowania przedszkolnego”
    • zasad scenicznych przy tworzeniu imprez okolicznościowych zarówno w przedszkolu, szkole jak i poza placówką (teatr, dom kultury, scena)

Uczestnik po szkoleniu nabędzie umiejętności, w zakresie:

• nauczania swoich podopiecznych 26 piosenek oraz 16 tańców
    • tworzenia układów ruchowych do piosenek
    • tworzenia instrumentacji do piosenek
    • doboru rekwizytów do utworów muzycznych
    • organizacji dzieciom atrakcyjnych zajęć muzycznych

Uczestnik po szkoleniu nabędzie kompetencje, w zakresie:

• wokalnym i tanecznym
    • improwizacji ruchowej
    • instrumentacji na dziecięcych instrumentach perkusyjnych i dzwonkach

• Cena zawiera:

• warsztaty
    • materiały dla uczestników
    • zaświadczenia o uczestnictwie w warsztatach
  • Opłaty:

Koszt szkolenia: 250 zł

ING Bank Śląski o/Dąbrowa Górnicza nr  64 1050 1272 1000 0008 0063 3554

• Program szkolenia:

Program szkolenia (8h dydaktycznych):

MODUŁ I „Marzenia do spełnienia”

• Zestaw 16 piosenek wraz z pomysłami ruchowymi oraz instrumentalnymi dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat. Pomysły muzyczne na cały rok szkolny, korelujące z kalendarzem edukacyjnym.

MODUŁ II „W tańcu najweselej”

• Warsztat tańca nowoczesnego (4), ludowego (6)i imresjii bożonarodzeniowych (6) dla dzieci do wykorzystania na scenie i występach publicznych. W tej części warsztatów znajdują się również „HITY WARSZTATOWE” z trzeciego warsztatu, który powstał w 2007r pod nazwą „Zatańcz z nami”.

MODUŁ III „Przygody Misia Tufiego”

• Bajka o przygodach misia Tufiego autorstwa Anny Marczak, bajka przeplatana piosenkami, przy których można zatańczyć i zrobić przerywniki ruchowe.

mgr Agnieszka Loska

określana przez uczestników szkoleń człowiekiem renesansu, kreatywnym mentorem, porywa charyzmą, energią, z pasją odkrywa w ludziach ich potencjał i dobre strony. Sama z powodzeniem łączy w swej pracy dokonania artystycznej duszy z temperamentem ciekawskiego podróżnika, narciarską zwinnością i biznesową intuicją. Laureatka wielu branżowych nagród, absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Centrum Animacji Kultury w Warszawie oraz  Państwowej Szkoły Muzycznej w Poznaniu, właścicielka Studio Tańca i Muzyki RYTM, pomysłodawca wielu szkoleń dla nauczycieli, cały czas niestrudzenie czegoś się uczy. Autorka bogatego zbioru autorskich programów, kompozycji, aranżacji, piosenek, choreografii, zabaw, ćwiczeń, pomysłów wokalno-taneczno-instrumentalnych. Instruktorka Roku 2005, Ambasadorka Przedsiębiorczości Kobiet 2013, laureatka konkursu Fundacji Rozwoju Kwalifikacji STELLA VIRIUM Roku 2013 w kategorii ''Edukacja''.