Kierunek

KREATYWNY NAUCZYCIEL W SIECI. WYKORZYSTANIE NARZĘDZI ONLINE DO ZWIĘKSZENIA ATRAKCYJNOŚCI ZAJĘĆ ZDALNYCH - WEBINARIUM

Akademia WSB zaprasza na szkolenie "Kreatywny nauczyciel w sieci. Wykorzystanie narzędzi online do zwiększenia atrakcyjności zajęć zdalnych" prowadzone w formie webinarium (transmisja online na żywo) poprzez platformę Zoom.

Wymagania:  komputer, kamera internetowa, mikrofon, telefon komórkowy (smartphone), stabilny dostęp do Internetu. Przed szkoleniem prowadzący podejmie kontakt celem przygotowania sprzętowego do zajęć oraz instalacji stosownych aplikacji.

Certyfikaty potwierdzające ukończenie szkolenia zostaną wysłane pocztą tradycyjną.

Istnieje możliwość zorganizowania szkolenia w formule zamkniętej, tj. dla grupy min. 10 osób. Dostosowujemy wówczas program oraz termin do potrzeb zamawiającego. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Miejsce szkolenia: webinarium (szkolenie online)

W ostatnim czasie z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne ograniczone zostało funkcjonowanie jednostek systemu oświaty, a nauczyciele zobowiązani zostali do prowadzenia zajęć edukacyjnych w formule online. Realizacja nauczania poprzez kształcenie zdalne to ciągłe doskonalenie metod i technik w zakresie utrzymania interakcji z uczniem/studentem. Z pomocą przychodzą liczne aplikacje i platformy edukacyjne, których wykorzystanie sprawia, że zajęcia stają się pasjonująca przygodą w świat nauki. Zapraszamy na szkolenie, podczas którego uczestnicy dowiedzą się jak planować i realizować kształcenie na odległość tak, by było ono atrakcyjne dla uczniów/studentów oraz by zbudzało w nich motywację do dalszego podejmowania procesu kształcenia.

• Cele szkolenia:

Podczas szkolenia uczestnicy poznają różnorodne narzędzia niezbędne podczas realizowania kształcenia w formie zdalnej oraz poznają sposoby ich wykorzystywania na lekcjach online. Dowiedzą się jak przygotować ciekawy materiał multimedialny z wykorzystaniem takich narzędzi jak m.in. Prezi Video, LogiCapture, Kahoot czy Socrative. Zaprezentowane i omówione zostaną zajęcia realizowane zgodne z formułą TedEd. Uczestnicy poznają rozwiązania cyfrowe umożliwiające realizację interaktywnych prac domowych (Quizz, Padlet). Będą mieli również możliwość stworzyć grę terenową angażującą uczniów/studentów oraz wymienić się doświadczeniami w zakresie edukacji zdalnej z innymi uczestnikami szkolenia.

• Uczestnicy:

Adresatami szkolenia są nauczyciele wszystkich etapów edukacyjnych zatrudnieni w szkolnictwie powszechnym i specjalnym, zarówno w placówkach publicznych jak i prywatnych, a także wszystkie osoby pracujące z dziećmi i pragnące poszerzyć własny warsztat pracy. Na szkolenie zapraszamy również osoby, które planują podjąć pracę na stanowisku nauczyciela.

• Atuty szkolenia:

• certyfikat ukończenia szkolenia
    • zajęcia prowadzone w formie webinarium z wykorzystaniem platformy umożliwiającej swobodną interakcję uczestników
    • zajęcia prowadzone przez wykwalifikowanego trenera i koordynatora pracy zespołu ds. kształcenia online w związku z pandemią COVID-19 w Akademii WSB
  • Opłaty:

Regularny koszt szkolenia: 200 zł
    Koszt szkolenia z bonifikatą:  150 zł

ING Bank Śląski o/Dąbrowa Górnicza nr  64 1050 1272 1000 0008 0063 3554

• Program szkolenia:

Zakres tematyczny szkolenia (6h dydaktycznych):

1. Wprowadzenie
    2. Priorytety w przygotowaniu stanowisk online
    3. Przegląd funkcjonalności platform webinarowych:
      •  Test platform webnarowych (wymagane będzie przełączenie pomiędzy platformam
    4. Atrakcyjna prezentacja online:
      •  Analiza treści atrakcyjnych dla odbiorców w różnym wieku
      • Test aplikacji wspierających tworzenie interesującego przekazu online
    5. Aplikacje i serwisy wspierające kształcenie zdalne
    6. Weryfikacja wiedzy uczestników procesu kształcenia (przykładowe formy sprawdzania wiedzy)
    7. Podsumowanie

Dominik Penar

Wykładowca i Prodziekan ds. kształcenia ustawicznego Akademii WSB. Pomysłodawca i organizator licznych eventów i wydarzeń edukacyjnych o zasięgu regionalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym. Od ponad 15 lat zaangażowany w integrację środowisk międzypokoleniowych. Autor oraz współautor projektów dofinansowanych ze środków m.in. Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Menadżer projektów europejskich. Odpowiedzialny w Akademii WSB m.in. za koordynację prac zespołu ds. kształcenia online w związku z pandemią COVID-19.