Kierunek

PRACA ZDALNA W KONTEKŚCIE RODO - WEBINARIUM

Akademia WSB zaprasza na szkolenie "Praca zdalna w kontekście RODO" prowadzone w formie webinarium (transmisja online na żywo) poprzez platformę ClickMeeting. Uczestnicy szkolenia będą mieli możliwość zadawania pytań  poprzez chatbox.

Certyfikaty potwierdzające ukończenie szkolenia zostaną wysłane pocztą.

Istnieje możliwość zorganizowania szkolenia w formule zamkniętej, tj. dla grupy min. 10 osób. Dostosowujemy wówczas program oraz termin do potrzeb zamawiającego. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Miejsce szkolenia: webinarium (szkolenie online)

Epidemia koronawirusa postawiła wiele firm oraz instutycji w nowej rzeczywistości- znaczna część pracowników została postawiona przed wyzwaniem pracy zdalnej, co stanowi duże wyzwanie z punktu widzenia ochrony danych osobowych. Podczas szkolenia zostaną porównane różne metody techniczne realizacji pracy zdalnej z wykorzystaniem prywatnego sprzętu użytkownika. W zależności od modelu zostaną omówione możliwe problemy dla ochrony danych osobowych, zagrożenia oraz ryzyka wystąpienia wszelakich  incydentów. Dla każdego z ryzyka poznają Państwo przykładowe metody ich minimalizacji.

• Uczestnicy szkolenia:

Szkolenie skierowane jest do wszystkich osób pracujących zdalnie oraz zainteresowanych tą tematyką.

• Efekty szkolenia:

Uczestnik:

• posiada wiedzę dotyczącą istoty pracy zdalnej
    • potrafi dostosować konkrentą technikę pracy zdalnej aby w pełni wykorzystać własny sprzęt
    • zna różne modele pracy zdalnej
    • wie jakie mogą pojawić się problemy naruszenia ochrony danych osobowych podczas pracy zdalnej
    • zna zagrożenia jakie występują podczas pracy zdalnej
    • wie jakie mogą pojawić się  ryzyka wystąpienia różnych incydentów
    • wie jaki model minimalizacji zastosować przy danym ryzyku
  • Informacje dodatkowe:

Każdy uczestnik otrzyma certyfikat ukończenia szkolenia.

Maksymalna liczba uczestników : 25
    Zarejestrować można się poprzez formularz rejetracyjny.

• Opłaty:

koszt: 200 zł

ING Bank Śląski o/Dąbrowa Górnicza nr  64 1050 1272 1000 0008 0063 3554

• Program szkolenia:

1. Istota pracy zdalnej
    2. Modele pracy zdalnej - wybrane metody techniczne jej realizacji
    3. Omówienie możliwych problemów ochrony danych osobowych podczas pracy zdalnej
    4. Zagrożenia oraz ryzyka wystąpienia incydentów w ochronie danych
    5. Przedstawienie metod minimalizacji ryzyka

Tomasz Banasik

Wykładowca Akademii WSB. Inspektor Ochrony Danych (w podmiotach sektora prywatnego prywatnych oraz podmiotach publicznych), właściciel firmy N-Serwis.pl. Od ponad dziesięciu lat związany z działalnością audytową oraz konsultingiem w obszarze bezpieczeństwa informacji.  Certyfikowany audytor wiodący ISO:27001; 22301; 20000, 9001. Posiada doświadczenie we wdrażaniu oraz certyfikacji wymienionych norm, jak również wymagań związanych z Ochroną Danych Osobowych i Cyberbezpieczeństwa, biegły sądowy. Trener, doświadczony szkoleniowiec z zakresu Bezpieczeństwa Informacji.