Kierunek

FOAM MOBILITY- SZKOLENIE Z ZAKRESU FOAM ROLLERA, FLOSSBAND

Istnieje możliwość zorganizowania szkolenia w formule zamkniętej, tj. dla grupy min. 10 osób. Dostosowujemy wówczas program, termin i miejsce szkolenia do potrzeb zamawiającego. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

• Cel kursu:

Uczestnicy szkolenia zdobędą wiedzę z zakresu przebiegu taśm mięśniowych w organizmie ludzkim, metod wykonywania rolowania oraz obsługi flossbandu. Kursanci będą znali różnice pomiędzy rodzajami rollerów, piłek do rolowania, oraz flossbandów. Nabędą umiejętności przeprowadzenia terapii Foam Rollerem i flossbandem. Słuchacz zdobędzie wiedze dotyczącą metod rozluźniania taśm mięśniowych za pomocą PIR, stretchingu statycznego oraz stretchingu dynamicznego.

• Uczestnicy:

Szkolenie skierowane jest do fizjoterapeutów, terapeutów manualnych, masażystów.

• Efekty kształcenia:

Uczestnik:

• zna właściwości terapeutyczne danej terapii
    • zna różnice między PIR, stretchingiem statycznym, stretchingiem dynamicznym
    • zna zasady prowadzenia bezpiecznej terapii
    • zna wskazania i przeciwwskazania do terapii
    • potrafi przeprowadzać testy diagnostyczne poprzedzające terapię
    • potrafi wykonać terapię
    • potrafi przeprowadzić instruktaż dotyczący korzystania przez pacjenta z rolera
    • potrafi właściwie komunikować się z pacjentami
    • rozumie konieczność samokształcenia w zakresie nowoczesnej medycyny fizykalnej
    • dostrzega potrzebę ciągłego doskonalenia swoich umiejętności
    • dostrzega potrzebę ciągłego pogłębiania swojej wiedzy
  • Informacje dodatkowe:

Szkolenie prowadzone będzie pod patronatem Centrum Formy Hipoksja

W cenie kursu: materiały szkoleniowe(skrypty, długopisy), Foam Roller EVA 90x15cm dla kursanta, przerwa kawowa

Każdy uczestnik dostanie certyfikat ukończenia kursu.

Maksymalna liczba uczestników : 10

Zarejestrować można się poprzez formularz rejetracyjny.

• Opłaty:

Koszt szkolenia: 400 zł

ING Bank Śląski o/Dąbrowa Górnicza nr  64 1050 1272 1000 0008 0063 3554

• Program szkolenia:

Część teoretyczna:

• Przedstawienie technik rozluźniania mięśniowo-powięziowych
    • Teoria punktów spustowych
    • Teoria dotycząca przebiegu taśm mięśniowo-powięziowych
    • Założenia FoamRollerów oraz Flossbandów

Część praktyczna:

• Praktyczne wykorzystanie Foam Rollerów
    • Nauka ergonomicznej pracy na foamrolerze
    • Praktyczne wykorzystanie Flossbandów
    • Nauka bezpiecznego korzystania z Flossbandów
    • Nauka pozycji stretchingu

mgr Bartosz Kuc

Wykładowca AWSB,fizjoterapeuta, autor prac naukowych. Absolwent Fizjoterapii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Praktyk specjalizujący się fizjoterapii sportowej.Certyfikowany Terapeuta Inbida Activ.

mgr Mateusz Rams

Wykładowca AWSB, autor prac naukowych, przedstawiciel medyczny sprzętu fizjoterapeutycznego, fizjoterapeuta, trener Stabilizacji centralnej. Absolwent Fizjoterapii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.