Kierunek

PODSTAWY OSTEOPATII Z DIAGNOSTYKĄ FUNKCJONALNĄ DLA FIZJOTERAPEUTÓW

Osoby zainteresowane zorganizowaniem szkolenia w formule zamknietej, tj. dla grupy min. 10 osobowej prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

W cenie kursu : materiały szkoleniowe, 2xprzerwa kawowa

• Cel kursu:

Celem jest nauczenie myślenia przyczynowo skutkowego  i postrzegania problemu pacjentów jako problemu globalnego - daleko od miejsca dysfunkcji i lokalnego - w miejscu występowania dolegliwości.Pozwoli na zdobycie konkretnej wiedzy jak pomóc w dysfunkcjach, a przedstawiony przykładowy protokół postępowania diagnostycznego, pokaże jak w łatwy i szybki sposób  znaleźć przyczyny problemu. Holistyczne podejście do pacjenta i jego dysfunkcji, jest nadrzędnym celem postępowania terapeutycznego, efektywnej pracy i samego szkolenia.

• Uczestnicy:

Szkolenie skierowane jest do fizjoterapeutów, terapeutów manualnych.

• Efekty szkolenia:

Uczestnik:

• Zna działanie i korelacje układów ciała: mięśniowo-szkieletowy, krążenia, oddechowy, nerwowy, powięziowy
    • zna zasady prowadzenia bezpiecznej terapii
    • zna wskazania i przeciwwskazania do terapii
    • potrafi przeprowadzać diagnostykę funkcjonalną
    • rozumie zależności zachodzące w organizmie
    • potrafi właściwie komunikować się z pacjentami
    • rozumie konieczność samokształcenia w terapii pacjentów
    • dostrzega potrzebę ciągłego doskonalenia swoich umiejętności
    • dostrzega potrzebę ciągłego pogłębiania swojej wiedzy
  • Opłaty:

Koszt szkolenia:  550 zł

ING Bank Śląski o/Dąbrowa Górnicza nr  64 1050 1272 1000 0008 0063 3554

mgr Bartosz Kuc

Wykładowca AWSB,fizjoterapeuta, autor prac naukowych. Absolwent Fizjoterapii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Praktyk specjalizujący się fizjoterapii sportowej.Certyfikowany Terapeuta Inbida Activ.

mgr Mateusz Rams

Wykładowca AWSB, autor prac naukowych, przedstawiciel medyczny sprzętu fizjoterapeutycznego, fizjoterapeuta, trener Stabilizacji centralnej. Absolwent Fizjoterapii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.