Kierunek

RADZENIE SOBIE ZE STRESEM ŻYCIOWYM I ZAWODOWYM

Instytucje zainteresowane szkoleniem prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Termin i program szkolenia dostosowujemy do potrzeb Zamawiającego.

• Opis i cele szkolenia:

Umiejętność radzenia sobie ze stresem i zachowanie wewnętrznej równowagi to jedna z najbardziej pożądanych sprawności życiowych, zważywszy na oszałamiające tempo funkcjonowania we współczesnym świecie. Uczestnicy szkolenia dowiedzą się czym jest stres, nabędą umiejętność identyfikacji i skutecznego radzenia sobie ze stresem oraz unikania jego szkodliwych następstw. Słuchacze nabędą również umiejętność wykorzystywania motywującej siły stresu do realizacji celów zawodowych.

• Uczestnicy szkolenia:

Szkolenie adresowane jest do kierownictwa oraz pracowników urzędów i instytucji, a w szczególności do osób narażonych na stres związany ze stałym kontaktem z innymi osobami.

• Program szkolenia:

• Źródła i rodzaje stresu.
    • Fizjologiczne, psychiczne i behawioralne oznaki stresu.
    • Typ osobowości a odczuwanie stresu.
    • Przekonania stresotwórcze.
    • Choroby psychosomatyczne.
    • Samoświadomość– „Jak stres wpływa na mnie?”
    • Sposoby radzenia sobie ze stresem i łagodzenia jego skutków (m.in. techniki umysłowe, automotywacyjne, ćwiczenia oddechowe, trening relaksacji neuromięśniowej).
    • Asertywność a stres w pracy (postawa uległa, asertywna, agresywna).

* W przypadku szkolenia zamkniętego program szkolenia dostosowujemy do potrzeb Zamawiającego.