16.08.2021

Interdyscyplinarne prace naukowe studentów i doktorantów- II edycja konkursu

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy studentów, absolwentów studiów I i II stopnia oraz doktorantów Akademii WSB do wzięcia udziału w II edycji konkursu i nadsyłania artykułów naukowych do publikacji w interdyscyplinarnej pracy zbiorowej.

Do udziału w projekcie wydawniczym zapraszamy wszystkich, którym bliska jest tematyka z zakresu zarządzania, ekonomii, bezpieczeństwa narodowego, pedagogiki, nauk o zdrowiu, informatyki, logistyki, transportu czy inżynierii produkcji.

Artykuł powinien mieć charakter naukowy i zawierać w sobie aspekt nowości. Artykuł powinien być napisany w języku polskim lub w języku angielskim. Wszystkie teksty, które przejdą pozytywnie proces recenzji opublikowane zostaną jako rozdział w monografii naukowej (Interdyscyplinarne naukowe prace studenckie), której wydanie planowane jest w I kwartale 2022 roku przez Wydawnictwo Naukowe Akademii WSB (Wydawnictwo znajduje się w wykazie wydawnictw Ministra Edukacji i Nauki publikujących recenzowane monografie naukowe).

Dla autorów prac, które uzyskają najwyższe oceny recenzentów przyznane zostaną trzy nagrody o wartości 1000 zł. Oprócz walorów naukowych publikacje naukowe mogą być przyczynkiem do ubiegania się o stypendia naukowe.

Karta zgłoszenia, oświadczenie autora, wymogi redakcyjne oraz formatka ułatwiająca prawidłowe przygotowanie tekstu są załącznikiem do Regulaminu konkursu.

Prosimy o zapoznanie się z tym dokumentem.

W przygotowaniu artykułu mogą wspierać Państwa Mentorzy (wykaz osób w załączniku nr 6 do Regulaminu).

W przypadku uzgodnienia korzystania z pomocy jako mentora z inną osobą niż wymienione w Regulaminie (np. promotora pracy dyplomowej czy opiekuna z zakładu pracy, który pomagał przy jej realizacji), prosimy o zgłoszenie nazwiska tej Osoby w formularzu zgłoszeniowym.

Harmonogram Konkursu:

• 27.09.2021 r.- zgłoszenie przystąpienia do konkursu i wybór Mentora (przysłanie załącznika nr 1 i 2 do Regulaminu) termin przesunięty do 04.10.2021 r.
  • 15.12.2021 r.- przesłanie gotowych artykułów (wraz z załącznikiem nr 3 do Regulaminu)
  • 30.01.2022 r.- ogłoszenie wyników konkursu
  • 30.03.2022 r.- planowana data wydania publikacji

Dokumenty należy przesłać w wersji elektronicznej (plik DOC i PDF) na adres wydawnictwo@wsb.edu.pl

Szczegółowych informacji udzielają:

Agata Błasiak - ablasiak@wsb.edu.pl
Joanna Dróżdż - jdrozdz@wsb.edu.pl,

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie i przesyłania tekstów.