Za nami Forum Kadry Zarządzającej w Ochronie Zdrowia!

Bezpieczeństwo w placówkach Ochrony Zdrowia to dziś priorytet zarządzania w placówkach medycznych. Prestiżowa konferencja Forum Innova Med - Forum Kadry Zarządzającej w Ochronie odbyła się w Karpaczu. Centrum Badań nad Bezpieczeństwem w Ochronie Zdrowia Akademii WSB była współorganizatorem wydarzenia. Wykłady dotyczące bezpieczeństwa pacjenta i placówek ochrony zdrowia, wygłosili - Dyrektor CBnBOZ dr Cezary Tomiczek „Współczesne aspekty bezpieczeństwa w Ochronie Zdrowia”, oraz wiceprzewodniczący Rady Programowej prof. dr hab. Robert Socha „Współczesny wymiar bezpieczeństwa Pacjenta”.

Forum skierowane było do kadry zarządzającej w Placówkach Ochrony Zdrowia. Swoją tematyką obejmowało m.in. zarządzanie finansami, jakością, ryzykiem, bezpieczeństwo, umiejętności menadżerskie. Wykłady prowadzone były przez ekspertów, praktyków z wieloletnim stażem w zarządzaniu w ochronie zdrowia. Podczas spotkań szkoleniowych istniała doskonała okazja do wymiany doświadczeń pomiędzy uczestnikami oraz promocja wiedzy w zakresie badań nad bezpieczeństwem.

Organizatorem forum było Stowarzyszenie Menedżerów Opieki Zdrowotnej, które jest najstarszą w Polsce organizacją, która skupia menedżerów zajmujących się zarządzaniem instytucjami opieki zdrowotnej. STOMOZ wspiera swoim doświadczeniem i wiedzą decydentów, aktywnie uczestniczy w tworzeniu prawa, w konsultacjach z przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia.

Wśród prelegentów i panelistów można ponadto wymienić:

• dr hab. Grzegorz Głód, profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.
  • Dariusz Rajczyk – prezes Zarządu Głównego STOMOZ, prezes Centrum Medyczne Silesiana,
  • Sławomira Kuźmicka – Manager Ochrony Zdrowia, były Dyrektor Szpitali w Sosnowcu, Orzeszu oraz Myszkowie,
  • Karina Kusz – Główna Księgowa Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Bytomiu,
  • Beata Pischka – Manager Ochrony Zdrowia, specjalista chirurgii ogólnej,
  • dr hab. n. med. Adam Maciejczyk – dyrektor Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu.
  • Ponadto udział w debacie uczestniczyli goście honorowi:
  • dr Małgorzata Mańka – Szulik - Prezydent Miasta Zabrze,
  • Roman Kolek – były wicemarszałek województwa Opolskiego, uprzednio Zastępca Dyrektora ds. Lecznictwa Szpitala  Wojewódzkiego w Opolu, Radny Sejmiku woj. Opolskiego.