„Młodzież – meandry życia ku dorosłości”, red. A. Cybal-Michalska, M. Orłowska, M. Piorunek

Nakładem Wydawnictwa Naukowego Akademii WSB ukazał się trzeci tom serii wydawniczej „Młodzież – między partycypacją a (samo)wykluczeniem” zatytułowany „Młodzież – meandry życia ku dorosłości”. Monografia została napisana pod redakcją naukową prof. dr hab. Agnieszki Cybal-Michalskiej, dr hab. Małgorzaty Orłowskiej, prof. AWSB oraz prof. dr hab. Magdaleny Piorunek. Autorami poszczególnych rozdziałów są zarówno doświadczeni badacze, o uznanej pozycji naukowej, jak również przedstawiciele młodego pokolenia akademickiej pedagogiki. Monografia stanowi zbiór tekstów, które mogą zainteresować zarówno studentów nauk społecznych, pedagogów zaangażowanych w proces kształcenia uczniów, jak i naukowców zajmujących się problematyką młodzieży. Jest to także efekt pracy naukowej Zespołu Pedagogiki Młodzieży, działającego przy Komitecie Nauk Pedagogicznych PAN i kierowanego przez prof. dr hab. Agnieszkę Cybal-Michalską.

Fragment recenzji prof. dr hab. Mirosława Sobeckiego:

"Przedstawiony do recenzji tom stanowi interesujący poznawczo, a w wielu miejscach także inspirujący teoretycznie zbiór tekstów. Wieloaspektowo dotyka on wielu ważnych sfer życia współczesnej młodzieży. Monografia zawiera zarówno rozważania teoretyczne, jak też relacje z badań. Z pełnym przekonaniem stwierdzam – powołując się na słowa Redaktorów tomu zamieszczone we wstępie do książki – że publikacja jest udaną próbą pokazania obrazów młodzieży w indywidualnych światach, w różnych rolach, postawionej wobec wielorakich wyzwań środowisk życia. Podjęta przez Autorów praca stanowi znaczące wzbogacenie dyskursu o młodzieży jako podmiocie i przedmiocie badań społecznych i dotyka wiele interesujących aspektów wielowymiarowego funkcjonowania młodych ludzi w zmierzaniu przez nich ku pełnej i dojrzałej dorosłości".

Publikacja jest dostępna w księgarni internetowej Akademii WSB.

E-publikacja jest dostępna w Booksbox.