Nowa monografia prof. Walancika

Informujemy, że nakładem naszego wydawnictwa ukazała się publikacja „Education for safety. Contexts of threats, crises, and prevention in contemporary schools” autorstwa kierownika Katedry Pedagogiki, dr. hab. Marka Walancika, prof. AWSB.

Jak można przeczytać w recenzji autorstwa prof. dr. hab. Ryszarda Bery „Biorąc pod uwagę znaczenie problematyki bezpieczeństwa indywidualnego i społecznego podjęta przez prof. AWSB Marka Walancika kwestia edukacji uwzględniającej aktualny kontekst społeczny i zdrowotny polskiego społeczeństwa jest cenną inicjatywą wydawniczą i adekwatną reakcją na współczesne zagrożenia. Podjęta problematyka przedstawiona została w kontekście uwarunkowań środowiska szkolnego. Jej wartość jest tym większa, że podejmuje ją w sposób niezwykle udany doświadczony badacz, nauczyciel akademicki, niekwestionowany specjalista z tego zakresu wiedzy. Autor dokonał pogłębionej analizy licznych opracowań naukowych z tego zakresu, odwołując się do prac zarówno teoretycznych, empirycznych, jak i dokumentów regulujących ten wrażliwy element życia społecznego przedstawiając go w sposób bardzo przystępny i wyciągając adekwatne konkluzje”.

Istotnym walorem publikacji jest wydanie w języku angielskim, co ma kluczowe znaczenie w procesie umiędzynarodowienia edukacji.