Nowa publikacja: „Krajowy system ratowniczo-gaśniczy wobec zagrożeń biologicznych”

Z przyjemnością informujemy, że jest już dostępna publikacja „Krajowy system ratowniczo-gaśniczy wobec zagrożeń biologicznych” autorstwa dr. inż. Bogusława Koguta, pracownika naukowego i wykładowcy Akademii WSB, wcześniej wieloletniego oficera Państwowej Straży Pożarnej i komendanta Szkoły Aspirantów w Krakowie

Treść monografii kierowana jest przede wszystkim do praktyków, zarówno strażaków, jak i instruktorów oraz wykładowców zaangażowanych w proces ich szkolenia. Publikacja z pewnością może również zainteresować studentów nauk o bezpieczeństwie.

„Bezpieczeństwo kraju i jego obywateli jest najistotniejszym elementem funkcjonowania państwa. Niezależnie od występujących zagrożeń, w tym zagrożeń biologicznych, struktury państwa winny być przygotowane na przeciwdziałanie skutkom występujących zagrożeń. Od stycznia 1995 roku w Polsce funkcjonuje krajowy system ratowniczo-gaśniczy (KSRG), który realizuje zadania w zakresie bezpieczeństwa powszechnego.” (B. Kogut).

Publikacja jest dostępna jako e-bookksięgarniach internetowych oraz w Booksbox w różnych formatach – interaktywny PDF, EPUB, MOBI – by można z niej korzystać nie tylko na ekranach komputerów, ale także na urządzeniach przenośnych (e-czytnikach, tabletach, smartfonach).