Nowa publikacja pracownika naukowego Akademii WSB

Miło nam poinformować, że nakładem Oficyny Wydawniczej ATUT ukazała się monografia „Kształcenie młodzieży w kolegiach jezuickich Rzeczypospolitej Obojga Narodów”. Autorem publikacji jest dr hab. Jerzy Kochanowicz, prof. AWSB.

Z recenzji:
Recenzowana monografia znacząco wzbogaca wiedzę o szkolnictwie jezuickim w ogóle. Porządkuje i poszerza wiedzę o dziejach szkół jezuickich w Rzeczypospolitej w badanym okresie. Jest rzeczowa i pobudza do refleksji nad oświatą i nauką w okresie staropolskim. Uświadamia czytelnikowi powierzchowność wielu opinii o szkołach (nie tylko jezuickich) oraz konieczność starannego rewidowania poglądów na dzieje oświaty nowożytnej. Pobudza do refleksji i prowokuje do dyskusji. Skrzy się problemami, otwiera perspektywy badawcze nie tylko na dzieje szkolnictwa jezuickiego, ale też w ogóle na szkolnictwo w okresie  staropolskim.

Prof. dr hab. Kalina Bartnicka
Instytut Historii Nauki Polskiej Akademii Nauk