Senioralne Targi Pracy Akademii WSB – strefa aktywnych 50+

Za nami już Senioralne Targi Pracy Akademii WSB - poniżej relacja z wydarzenia.

Akademia WSB w dniu 27 maja 2021 r. przeistoczyła się w wirtualną strefę, która skoncentrowała się na niezwykle istotnym i aktualnym temacie – aktywności osób 50+ i seniorów oraz ich obecności na srebrnym rynku pracy. Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach projektu „Na przekór metryce – osoby 50+ i seniorzy na srebrnym rynku pracy” dofinansowanym z programu „Społeczna Odpowiedzialność Nauki” przez Ministra Edukacji i Nauki.

Senioralne Targi Pracy otworzył Prorektor ds. Studenckich i Współpracy z Otoczeniem Akademii WSB
– dr Marcin Lis wraz z Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej – Stanisławem Szwedem, który objął wydarzenie Patronatem Honorowym.

Blisko 20 prelegentów i zaproszonych gości, 100 firm, samorządów i instytucji oraz ponad 1000 uczestników 50+ spotkało się, aby rozmawiać i poszukiwać nowych sposobów tworzenia
i optymalizowania polityki senioralnej na rynku pracy.
Szczególnym gościem była aktorka, działaczka społeczna i Prezes Fundacji „Mimo Wszystko” – Anna Dymna, która w rozmowie z Wojciechem Bonowiczem – podkreśliła znaczenie aktywności w ogóle, potrzebie każdego człowieka czucia się potrzebnym – zachęcała do włączania się w wolontariat i dzielenia się w ten sposób swoim talentem, doświadczeniem.
Dr Magdalena Kot - Radojewska wraz z mec. Łukaszem Staszelem – zapoznali uczestników z publikacją „Senior w Pracy. Poradnik dla pracodawcy i pracownika”, która została przygotowana w ramach projektu. Poradnik ten stał się częścią pakietu, który trafił do wszystkich zarejestrowanych uczestników.

Największą inspiracją dla osób 50+ do podejmowania nowych wyzwań są przykłady innych – których metryka nie zatrzymała! Na Senioralnych Targach Pracy swym doświadczeniem podzielili się – Pani Maria Dębowska – która będąc już na emeryturze nauczyła się języka niemieckiego i podjęła pracę opiekunki; Pan Jacek Michta – student 50+ II stopnia Akademii WSB na kierunku Zarządzanie, a obecnie przebywający na wymianie studenckiej Erazmus + w Chorwacji; Pani Zofia Karlińska — słuchaczka UTW AWSB i przewodnicząca Rady Seniorów w Wojkowicach oraz Mieczysław Płonka jeden z najbardziej aktywnych dąbrowskich słuchaczy UTW AWSB – którzy wzięli udział w programie „Posmakuj Polski – gotowanie pomysłem na biznes” wraz ze znanym kucharzem Remigiuszem Rączką.
Senioralne Targi Pracy Akademii WSB były także finałem konkursu „Pracodawca przyjazny Seniorom”, w którym udział wzięło ponad 100 firm, samorządów, instytucji, a także miejsc, nominowanych przez osoby 50+ i seniorów jako przyjazne.

Wyniki zostały ogłoszone podczas uroczystej gali. Statuetki trafiły do zwycięzców, których wybrała kapituła konkursowa powołana przez Akademię WSB.

Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:

• „Pracodawcy przyjazny Seniorom” –  firma Promedica24,
  • „Samorząd przyjazny Seniorom” – Gmina Miejska Hrubieszów,
  • „Instytucja przyjazna Seniorom” –Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „Ę”,
  • „Firma przyjazna Seniorom” – Start-up OBD Sp. z o.o.,
  • „Miejsce przyjazne Seniorom” – SilverTV – to najważniejsza nagroda, która jest wynikiem głosowania osób 50+ i seniorów.

Zwięczeniem Senioralnych Targów Pracy był występ niezwykłej artystki – Raisy Miszteli – finalistki popularnego talent show – The Voice Senior.

Senioralne Targi Pracy Akademii WSB zostały zrealizowane w ramach projektu „Na przekór metryce – osoby 50+ i seniorzy na srebrnym rynku pracy” dofinansowanym z programu „Społeczna Odpowiedzialność Nauki” przez Ministra Edukacji i Nauki.