Wyniki Konkursu „Pracodawca Przyjazny Seniorom”

W dniu 27 maja 2021 r. podczas Senioralnych Targów Pracy Akademii WSB został rozstrzygnięty Konkurs „Pracodawca Przyjazny Seniorom”, który został zorganizowany w ramach projektu „Na przekór metryce – osoby 50+ i Seniorzy na srebrnym rynku pracy” dofinansowanym z programu „Społeczna Odpowiedzialność Nauki” przez Ministra Edukacji i Nauki.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej – Stanisław Szwed, natomiast patronat medialny  - Głos Seniora.
Kandydatów można było zgłaszać w pięciu poniższych kategoriach do dnia 20 maja 2021r. :

• Pracodawca przyjazny seniorom
  • Samorząd przyjazny seniorom
  • Instytucja Przyjazna seniorom
  • Firma przyjazna seniorom
  • Miejsce przyjazne Seniorom

Kapituła Konkursu w składzie:

dr Marcin Lis - Prorektor ds. Studenckich i Współpracy z Otoczeniem, Wiceprezes Zarządu Śląskiego Związku Pracodawców Lewiatan,
prof. dr hab. Joanna Kurowska - Pysz - Dyrektor Centrum Transferu Technologii Akademii WSB,
prof. dr hab. Marek Walancik - Dyrektor Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego Oddział w Dąbrowie Górniczej
Łukasz Salwarowski - Prezes Stowarzyszenia MANKO, Redaktor Naczelny Głosu Seniora
Wojciech Muras - Prezes Zarządu NETOLOGY

podjęła poniższe decyzje:

W kategorii „Pracodawca przyjazny Seniorom” nominowani zostali:

1.     Promedica24
2.     Polskie Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze /PTTK/
3.     Uzdrowisko Krynica Żegiestów S.A
4.     Mercedes Benz Sobiesław Zasada
5.     Uzdrowisko Iwonicz S.A

Tytuł „Pracodawcy przyjaznego Seniorom” otrzymała firma Promedica24, wyróżnienie otrzymała firma Mercedes Benz Sobiesław Zasada.

W kategorii „Samorząd przyjazny Seniorom” nominowani zostali:

1.     Miasto Kielce
2.     Miasto Dąbrowa Górnicza
3.     Gmina Bobrowniki
4.     Miasto Hrubieszów
5.     Miasto Malbork

Tytuł „Samorządu przyjaznego Seniorom” otrzymało Miasto Hrubieszów, wyróżnienie otrzymało Miasto Malbork.

W kategorii „Instytucja przyjazna Seniorom” nominowani zostali:

1. Ośrodek Pomocy Społecznej w Kluczach
2. Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Sosnowcu
3. Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" Koszęcin
4. Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "Ę" Warszawa
5. Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach

Tytuł „Instytucji przyjaznej Seniorom” otrzymało Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „Ę”, wyróżnienie otrzymał Ośrodek Pomocy Społecznej w Kluczach.
Wyróżnienie specjalne przyznał Głos Seniora dla Klubu Senior+ A teraz My w Kowalach (gmina Kolbudy, województwo pomorskie).

W kategorii „Firma przyjazna Seniorom” nominowani zostali:

1.     OBD Sp. z o.o
2.     Stowarzyszenie MuzaDei
3.     Instytut Urody Elf w Krzeszowicach
4.     Firma Szawel Travel
5.     Adamed Pharma S.A

Tytuł „Firmy przyjaznej Seniorom” i statuetkę otrzymała firma OBD Sp. z o.o, wyróżnienie otrzymała firma Adamed Pharma S.A.

W kategorii „Miejsce przyjazne Seniorom” nominowani zostali:

1.     Klub Senior+ w Wojkowicach
2.     Zawsze Młodzi UTW – grupa na facebook
3.     The Voice Senior – program telewizyjny
4.     Olimpiada Sportowa Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych „Trzeci Wiek na Start” - UTW Łazy
5.     Silver TV – pierwsza internetowa telewizja dla osób 50+

Tytuł „Miejsce przyjazne Seniorom” został przyznany przez społeczność senioralną drogą ogólnopolskiego głosowania - Silver TV – pierwszej internetowej telewizji dla osób 50+.

Wszystkim organizacjom, samorządom i instytucjom, które wzięły udział w Konkursie Akademii WSB „Pracodawca przyjazny Seniorom” serdecznie gratulujemy!

Polityka senioralna na rynku pracy, wartość zespołów międzypokoleniowych, zalety pracowników 50+  oraz wykorzystanie ich potencjału w działalności firm to tematy, które wymagają szerokiej dyskusji. Akademia WSB stawia sobie za cel promocję idei srebrnego rynku pracy, dlatego już dziś zapowiada dalsze działania w tym obszarze.