Zapraszamy do udziału w badaniu "Studenci dla Klimatu"

Zapraszamy do wzięcia udziału w badaniu: "Studenci dla Klimatu", którego celem jest zebranie kompleksowych danych uwzględniających doświadczenia i opinie studentek i studentów na temat realizacji edukacji dla klimatu, które pozwolą na opracowanie ścieżek kształcenia studentów w obszarze odpowiedzialności za Ziemię, jak również do stworzenia stosownych materiałów naukowo-dydaktycznych.

Link do ankiety znajduje się pod poniższym adresem internetowym:

Link do badania

Ankieta aktywna jest do końca stycznia 2023 roku.

Celem badań jest zebranie kompleksowych danych uwzględniających doświadczenia i opinie studentek i studentów na temat realizacji edukacji dla klimatu, które pozwolą na opracowanie ścieżek kształcenia studentów w obszarze odpowiedzialności za Ziemię, jak również do stworzenia stosownych materiałów naukowo-dydaktycznych.

Badania, o których mowa powyżej są czwartą częścią projektu pt. „Humanistyczne prognozy dla klimatu” – pierwsza część badań objęła nauczycieli, druga - uczniów, trzecia - rodziców uczniów. Z treścią raportów można zapoznać się pod tym adresem internetowym: https://www.europedirect-slaskie.pl/inicjatywy/raporty

Raport z badań „Studenci dla Klimatu” ukaże się w lutym na stronach internetowych EUROPE DIRECT Śląskie, Stowarzyszenia Biznes-Nauka-Samorząd „Pro Silesia”.

Koordynatorem merytorycznym badań jest Centrum Badawczo-Rozwojowe BIOSTAT.