Wizyta studyjna studentów do SOSWNiS w Raciborzu

W dniu 21 listopada 2023 r. studenci kierunku psychologii, fizjoterapii i pedagogiki odbyli wizytę studyjną w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Raciborzu.

Studenci i Studentki wraz z przedstawicielkami Biura ds. osób z niepełnosprawnością Akademii WSB, Pełnomocniczką Panią Sylwią Bartelą oraz Specjalistką ds. dostępności Mają Zawiszą zostali zaproszeni przez Panią Dyrektor Agatę Tańską w ramach realizowanej współpracy.

Wizyta była doskonałą okazją do rozmów z pracownikami placówki oraz jej wychowankami. Studenci mieli też okazję do poznania kilku zwrotów z zakresu Polskiego Języka Migowego.

Podczas spotkania przedstawiony został zarys historii powstania placówki. Poruszona została kwestia kadry pracującej w placówce oraz przekazane zostały informacje na temat charakteru Ośrodka i panujących w nim zasad. Studenci mieli możliwość poznać funkcjonowanie placówki od strony praktycznej oraz uzyskać odpowiedź na nurtujące ich pytania. Wizyta studyjna w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Raciborzu przyczyniła się do poszerzenia świadomości studentów z zakresu funkcjonowania osób niesłyszących i słabosłyszących.

Składamy serdeczne podziękowania Dyrekcji oraz Pracownikom i Wychowankom SOSWNiS za wyjątkowe spotkanie.