Szkoła Legii Akademickiej - nowe zasady

Nowe wytyczne w sprawie sposobu realizacji ochotniczego szkolenia wojskowego studentów i absolwentów uczelni wyższych w Szkołach Legii Akademickiej (SLA).

Realizacja ochotniczego szkolenia wojskowego studentów i absolwentów uczelni wyższych w Szkołach Legii Akademickiej (SLA) w roku akademickim 2022/2023 w Akademii WSB w bieżącym roku akademickim opierać się będzie wg następujących procedur:

1.           Warunkiem przystąpienia do szkolenia jest status studentki/studenta w momencie składania wniosku.

2.           Czas na realizację modułów 3 lata.

3.           Szkolenie podstawowe 28 dni – realizowane w jednostkach wojskowych (Dobrowolna Zasadnicza Służba Wojskowa) – dla studentów ochotników SLA w termiach: 17.07. 2023 r- 12.08. 2023 r. , 28.08.2023 -23.09.2023 r. Osoby zainteresowane zgłaszają się do Wojskowego Centrum Rekrutacji (WCR) miejsca zamieszkania celem złożenia wniosku: https://wcrbedzin.wp.mil.pl/pl/pages/dobrowolna-zasadnicza-sluzba-wojskowa/?fbclid=IwAR3InUK4KlyaCoFjJvC-7GGEcOnWIohqHiYkOF4qYZvJXr0qFdJJbQPtKDI

4.           Moduł podoficerski dla studentów, którzy odbyli dotychczas moduł podstawowy: teoretyczny i praktyczny w ramach LA, lub odbyli służbę w innej formie - Szkolenie teoretyczne – realizowane jest w uczelni (Akademii WSB), która bierze udział w tym programie (15 godzin), na wniosek studenta zał. 2.

5.           Szkolenie praktyczne moduł podoficerski– w uczelni wojskowej lub jednostce wojskowej na wniosek studenta zał. 3.

W załączniku także Decyzja MON, aktualny wzór wniosków nr 2 i 3, oraz aktualna prezentacja WCR.

Ochotnicy proszeni są o złożenie zaktualizowanych wniosków w oryginale w siedzibie Uczelni do 6 lutego 2023 roku.

www.wsb.edu.pl/la