Chiński Rok Tygrysa 2022 - Celebracja Lunar New Year ze studentami z całego świata!

Kung Hei Fat Choy! 27 stycznia Członkowie Stowarzyszenia Absolwentów i Studentów Akademii WSB wraz ze studentami Akademii WSB oraz Education University of Hong Kong zainaugurowali obchody kolejnego Roku Księżycowego - Chińskiego Roku Tygrysa 2022!

Podczas wyjątkowego wirtualnego spotkania na Zoom ze studentami nie tylko z Hong Kongu, ale i z Korei, Japonii, Norwegii i wielu innych krajów świata, mieliśmy okazję poznać noworoczne zwyczaje krajów Azji i tradycję pisania Fai Chun. Obejrzeliśmy pokaz Chińskiej Kaligrafii, a studentka z Hong Kongu na żywo kaligrafowała przesyłane przez uczestników noworoczne życzenia!

Education University of Hong Kong jest Uczelnią Partnerską Akademii WSB w ramach Programu Erasmus+. Studenci Akademii WSB mogą odwiedzić Uczelnię w Hong Kongu w ramach wyjazdów Erasmus+ Student Mobility.

Według chińskich wierzeń, będzie to okres odwagi, przygód oraz nadmiernej aktywności. Należy jednak znaleźć balans między życiem zawodowym, a prywatnym, by podejść do swojej codzienności z większym luzem i energią.

Zajrzyj na stronę wydarzenia: Global Affairs Office University of Hong Kong

Kung Hei Fat Choy!

Lunar New Year, one of the most important and widely celebrated traditional festivals, is almost here! Global Affairs Office was delighted to host an online Lunar New Year Celebration on 27 January 2022 to welcome the Year of the Tiger with more than 70 students of different universities around the world. Representatives of exchange and local students shared how Lunar New Year and New Year are celebrated back at home. Participants also had a chance to learn Chinese Calligraphy, and make their own Fai Chun to solicit good luck for the new year!