Tak się kształci EKO BOHATERÓW !

Wspólnie z Uniwersytetami Dziecięcymi Akademii WSB współorganizowaliśmy wyjątkowe ekologiczne wydarzenie dla uczniów szkół podstawowych z Dąbrowy Górniczej! Zerknijcie na relację!

9 maja w Akademia WSB odbyła się Konferencja „Ziemia 3.0”. Gościliśmy uczniów wraz z nauczycielami ze Szkoła Podstawowa nr 7 im. Hugona Kołłątaja w Dąbrowie Górniczej Szkoła Podstawowa nr 8 im. Adama Mickiewicza oraz Szkoła Podstawowa nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi.
W imieniu Władz Uczelni dzieci przywitała dr Magdalena Kot-Radojewska.
Wykład otwierający „I Ty możesz zostać bohaterem zero waste” wygłosiła Pani Grażyna Morcinek-Kalita z Ziemiaimy Centrum Edukacji Ekologicznej .
Uczniowie wzięli również udział w praktycznych warsztatach ekologicznych, gdzie samodzielnie mogli stworzyć zielnik. Z pomocą Słuchaczek Uniwersytety Trzeciego Wieku Akademii WSB uszyli ekoworeczki na warzywa i owoce. Nauczyć się prawidłowej segregacji śmieci ze Stowarzyszenie Absolwentów i Studentów Akademii WSB . Zagrać w ekologiczną grę z Szkoła Języków Obcych Akademii WSB . Przygotować ekologiczna zakładkę z Biblioteka Akademicka im. prof. Jerzego Altkorna Akademii WSB . A także stworzyć ekotorbę z koszulek przy wsparciu naszych Studentek kierunku pedagogika. Oraz przygotować cuda z papierowej wikliny z Filia nr 5 MBP w Dąbrowie Górniczej.
Wspólnie ułożyliśmy również WIELKIE EKOLOGICZNE PUZZLE.
Zwieńczeniem wydarzenia było wręczenie nagród w konkursie plastycznym „EKOplakat”.
Bogatsi o wiedzę ekologiczną możemy zmieniać świat na lepsze!