SZKOLENIA ONLINE:
WTOREK - 04.02.2025
04.02.2025 17:00
SZKOLENIE ONLINE - Sztuczna Inteligencja: Przykłady zastosowań, które osiągnęły sukces
Szkolenie pt. "Sztuczna Inteligencja: Przykłady zastosowań, które osiągnęły sukces" skupia się na praktycznych aspektach wykorzystania sztucznej inteligencji w różnych branżach. Uczestnicy poznają inspirujące studia przypadków, które odniosły sukces oraz dowiedzą się, jakie technologie i strategie były kluczowe w ich wdrożeniu. Program obejmuje analizy rozwiązań w różnych sektorach, ukazując, jak AI przyczynia się do wzrostu efektywności i innowacyjności. Idealne dla osób chcących zrozumieć potencjał AI w praktyce i wdrożyć go w swoich projektach.
dr inż. Karol Jędrasiak
Pracownik naukowy, dydaktyk i menadżer, autor 71 publikacji naukowych, uczestnik i kierownik międzynarodowych projektów badawczo-naukowych i badawczo-rozwojowych, autor wielu patentów, członek Komitetu Sterującego Programu Sektorowego GameINN, członek Towarzystwa Przetwarzania Obrazów. Specjalista w zakresie wizji komputerowej, grafiki komputerowej, narzędzi sztucznej inteligencji, wytwarzania systemów informatycznych, bazodanowych i sensorycznych. Obecnie jest Prezesem Zarządu spółki VRTechnology zajmującej się opracowywaniem algorytmów z zakresu analizy danych oraz komercjalizacją innowacyjnych rozwiązań z zakresu technologii wirtualnej rzeczywistości oraz profesjonalnych systemów symulacyjnych i trenażerowych.
Więcej
04.02.2025 17:30
SZKOLENIE ONLINE - Ochrona danych cyfrowych
W dobie cyfrowej transformacji ochrona danych staje się jednym z najważniejszych wyzwań dla firm, instytucji oraz osób prywatnych. Cyberzagrożenia, takie jak ataki hakerskie, phishing czy nieautoryzowany dostęp do informacji, mogą mieć poważne konsekwencje dla bezpieczeństwa organizacji i prywatności użytkowników. Szkolenie "Ochrona danych cyfrowych" ma na celu dostarczenie uczestnikom praktycznej wiedzy i umiejętności w zakresie zabezpieczania informacji w środowisku cyfrowym.
dr Marcin Szymczak
Prawnik, sędzia wydziału karnego Sądu Rejonowego K-ce-Wschód w Katowicach. Wieloletni wykładowca Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej. Doktorant Wydziału Prawa Uniwersytetu Śląskiego. Współzałożyciel Instytutu Informatyki Śledczej. Od lat specjalizuje się w zagadnieniach ochrony danych cyfrowych i cyberbezpieczeństwa.
Więcej
04.02.2025 17:00
SZKOLENIE ONLINE - Modele językowe przyjaciel czy wróg?
Podczas tego szkolenia uczestnicy dowiedzą się, czym są modele językowe, jak działają i jakie mają zastosowania w codziennym życiu oraz biznesie. Omówimy korzyści, jakie niosą ze sobą technologie, jak automatyzacja procesów, generowanie treści czy personalizacja usług. Poruszymy także kwestie związane z edukacją i rozwojem, m.in.:
- Personalizacja nauczania – jak modele językowe mogą wspierać indywidualne potrzeby uczniów, dostosowując metody nauki do ich stylu i tempa.
- Wsparcie dla zawodów i czynności – omówimy, jak AI automatyzuje niektóre zadania, wspierając efektywność pracy w różnych sektorach.
- Wspieranie edukacji online – modele językowe mogą wspomagać edukację zdalną, usprawniając proces nauczania na odległość.
- Zastąpienie nauczycieli przez AI (?) – zastanowimy się, na ile realne jest, by AI całkowicie zastąpiła tradycyjne metody nauczania i rolę nauczyciela.
Rozważymy także potencjalne zagrożenia:
- Uzależnienie od technologii – jakie ryzyko niesie nadmierne korzystanie z AI i jak wpływa na krytyczne myślenie uczniów?
- Niesamodzielna praca – w jakim stopniu AI ogranicza rozwój samodzielności i kreatywności.
Dzięki interaktywnym przykładom i dyskusji uczestnicy zyskają pełniejszy obraz tej dynamicznie rozwijającej się dziedziny, poznają zarówno jej zalety, jak i potencjalne wyzwania.
dr inż. Tomasz Siemek
Mentor, całe swoje życie związał z edukacją i kształceniem osób. Studia doktoranckie ukończył na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, jest również absolwentem Said Business School of Oxford. Jeden z twórców narzędzia Cloudla.bs, (globalnego narzędzia do dystrybucji laboratoriów wirtualnych). Prywatnie uzależniony od sportu i zdobywania nowych kompetencji w służbie komunikacji międzyludzkiej. Licencjonowany mediator i twórca pierwszych wytycznych dotyczących metodyki szkoleniowej dla takich firm jak Microsoft i Novell. Jako jedno z największych osiągnięć uznaje umieszczenie rozwiązania wypracowanego przez firmę Cloudteam, którą założył w 2003 roku, na liście zalecanych narzędzi online przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Więcej
04.02.2025 17:00
SZKOLENIE ONLINE - Dziura wykładnicza, czyli człowiek vs. technologia
Dziura wykładnicza to zjawisko, które opisuje przyspieszenie technologiczne, za którym człowiek przestaje nadążać. Nie nadąża w sensie kognitywnym (bo zmian jest za dużo i dzieją się zbyt szybko), ale również psychicznym (tempo zmian przytłacza, generuje niepokój).
W trakcie zajęć uczestnicy dowiedzą się m.in.:
- czym dokładnie jest dziura wykładnicza i jakie są jej źródła,
- czy powinniśmy bać się osobliwości technologicznej (singularity),
- czym jest „technologiczność” jako kompetencja, a także co ma do tego słoń,
- jakie są komponenty tzw. digital mindset i dlaczego ważne jest 30%,
- jak nie paść ofiarą szarego nosorożca przebranego za czarnego łabędzia,
- jak zhackować algorytm rozwoju (w tym swojego własnego).
DLA KOGO
Ten krótki wykład inspiracyjny (pep-talk) przeznaczony jest dla liderów. Liderów czyli osób prowadzących większe lub mniejsze zespoły. Nawet całe organizacje. Ale także liderów myślenia, nawet jeśli zespołów nie prowadzą. Osób, które liderów rozwijają. Praktyków, ale i teoretyków zarządzania. A wreszcie dla każdego, kto myśli o rozwoju. Swoim własnym lub innych.
KORZYŚCI
Dzięki zajęciom uczestnicy dowiedzą się nie tylko, jak się technologii (i przyszłości) nie bać, ale również jak się do niej mądrze „ustawić”.
dr Wojciech Żytkowiak-Wenzel
Praktyk biznesu z 20-letnim doświadczeniem zdobytym na stanowiskach liderskich w dużych korporacjach, a od 2021 roku w KYP.ai - start-upie deep-tech. Wykształcenie zdobywał w szkołach biznesu w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii oraz Portugalii. Ekspert w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi opartego na danych, rozwoju przywództwa oraz wpływu technologii na człowieka. Autor napisanej w duecie z prof. Anną Syrek-Kosowską książki "Update Przywództwa" wydanej w grudniu 2024 r. nakładem PWN.
Więcej
ZAPISY NA TYDZIEŃ BEZPŁATNYCH SZKOLEŃ PROWADZIMY POPRZEZ PLATFORMĘ SZKOLENIOWĄ
Jeżeli jesteś w tym serwisie po raz pierwszy UTWÓRZ NOWE KONTO!
PRZEJDŹ DO PLATFORMY SZKOLENIOWEJ