Akademia WSB Partnerem projektu SHORE w ramach Programu Horyzont Europa

Projekt pn. „SHORE: EmpOweR Students as the agents of cHangE” został wybrany do dofinansowania przez Komisję Europejską w ramach prestiżowego międzynarodowego programu badawczego Horizon Europe (Call: Actions for the implementation of the Mission Restore our ocean and waters by 2030 (HORIZON-MISS-2022-OCEAN-01).

Badania i aktywności w ramach projektu będą dotyczyły zanieczyszczenia mórz i oceanów. SHORE obejmie swoim oddziaływaniem obszar Morza Bałtyckiego, Morza Czarnego, Morza Śródziemnego oraz tereny Dunaju i Renu.

Projekt rusza w 2023 roku. Akademia WSB będzie koordynatorem Polskiego „Blue HUB”, miejsca które będzie zajmowało się promocją wiedzy o znaczeniu i sposobach przeciwdziałania zanieczyszczeniu mórz i oceanów. W ramach projektu organizowane będą m.in. wystawy, warsztaty, szkolenia, seminaria, kampania „Znajdź Błękit” oraz konkursy dla młodzieży szkolnej. Podczas 36 miesięcy realizacji projektu w działania proekologiczne zaangażowanych zostanie 100 szkół z całej Europy.

Gratulacje dla zespołu naukowców zaangażowanych w przygotowanie projektu: dr Alexandre Rui Castanho, prof. AWSB, dr hab. Joanna Kurowska – Pysz, prof. AWSB oraz dr hab. Katarzyna Szczepańska – Woszczyna, prof. AWSB!

Partnerzy Projektu:

1. YILDIZ TECHNICAL UNIVERSITY (Turcja – Lider projektu),
  2. Akademia WSB (Polska),
  3. Euronovia (Francja),
  4. Mare Nostrum NGO (Rumunia),
  5. Uniwersytet w Padwie (Włochy),
  6. RKSOFT Bilişim Teknolijileri A.Ş. (Turcja),
  7. Biuro ds. Dzieci Uniwersytetu Wiedeńskiego (Austria),
  8. Turecka Fundacja Badań Morskich - TURK DENIZ ARASTIRMALARI VAKFI (Turcja),
  9. MUSEO DEI BAMBINI SOCIETA COOPERATIVA SOCIALE ONLUS (Włochy),
  10. BUDAPEST UNIVERSITY OF TECHNOLOGY AND ECONOMICS (Węgry),
  11. Global Skills Network (Estonia),
  12. F6S NETWORK IRELAND LIMITED (Irlandia),
  13. CROWDHELIX LIMITED (Irlandia),
  14. Eu&Pro centrum vzdelavani a praxe, s.r.o. (Czechy).