03.01.2024

Akademia WSB po raz kolejny w „Katalogu dobrych praktyk społecznej odpowiedzialności uczelni”

Czwarta edycja „Katalogu dobrych praktyk uczelni” poświęcona jest czynnikom ESG, czyli środowiskowym (Environmental), społecznym (Social) oraz ładu organizacyjnego (Corporate Governance). Dobre praktyki Akademii WSB, która jest sygnatariuszem Deklaracji Społecznej Odpowiedzialności Uczelni, po raz kolejny zostały wyróżnione w ramach tej inicjatywy.

- Mamy świadomość, że jako uczelnia wyższa możemy w sposób realny wpływać na kształtowanie dobrych postaw w społeczeństwie, a nasze działania przekładają się bezpośrednio na środowisko, zarówno akademickie, biznesowe, jak i naturalne. Akademia WSB zarządzana jest w sposób zrównoważony i nadaliśmy temu formalny charakter, wprowadzając Strategię Zrównoważonego Rozwoju. Została ona zatwierdzona i przyjęta przez Senat Akademii WSB, co pokazuje, że pracownicy Uczelni mają świadomość współczesnych wyzwań i nadają im szczególny priorytet w codziennej działalności. Strategia Zrównoważonego Rozwoju wpisuje się w misję, wizję i cele strategiczne Akademii WSB. Działania wspierające zrównoważony rozwój budują wartość Akademii WSB, wpływa na jej prestiż oraz wiarygodność w środowisku akademickim, jak i biznesowym – mówi prof. Zdzisława Dacko-Pikiewicz, Rektor Akademii WSB.

Akademia WSB zgłosiła 3 dobre praktyki do tego raportu:

• Praktyczny program kształcenia kadr rozwijających gospodarkę niskoemisyjną na pograniczu polsko-czeskim (s. 32),
  • Budki dla ptaków – inicjatywa seniorów Uniwersytetu III Wieku AWSB (s. 33),
  • Wprowadzenie przedmiotu „Projektowanie uniwersalne” do programu kształcenia dla kierunków Fizjoterapia, Transport i Informatyka (s. 65).

LINK DO KATALOGU

Dokument został opracowany przez Grupę Roboczą ds. Społecznej Odpowiedzialności Uczelni działającą przy Zespole ds. Zrównoważonego Rozwoju i Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstw – organie pomocniczym ministra funduszy i polityki regionalnej.