01.06.2023

Akademia WSB w top 10 polskich uczelni prestiżowego rankingu Times Higher Education Impact Ranking 2023

W tegorocznym wydaniu prestiżowego rankingu Times Higher Education Impact Ranking 2023, który ocenia wpływ uczelni w zakresie zrównoważonego rozwoju, wyróżniono blisko 1800 uczelni na całym świecie, w tym tylko 23 polskie uczelnie. Akademia WSB uplasowała się na wysokich miejscach 600-800.

Szczególnie doceniono wkład uczelni w realizację celu 10, dotyczącego przeciwdziałania nierównościom społecznym. W tym obszarze Akademia WSB zajęła pierwsze miejsce w Polsce i znalazła się w światowej czołówce, plasując się w przedziale 100-200 na świecie. W kategorii celu 5, związanego z równością płci, Akademia WSB zajęła czwarte miejsce w Polsce (200-300 na świecie). To znaczący sukces, który podkreśla zaangażowanie uczelni w promowanie równouprawnienia i umacnianie roli kobiet w edukacji. Ponadto, Akademia WSB zdobyła uznanie w zakresie celu 4, dotyczącego jakości kształcenia, co potwierdza wysoką jakość oferowanych programów edukacyjnych.

Akademia WSB od lat jest jedną z najbardziej umiędzynarodowionych uczelni w naszym kraju. Jesteśmy dumni, że tworzymy przyjazne miejsce dla studentek i studentów z niemal każdego zakątka świata, wywodzących się z różnych kultur i religii, tworzących w murach naszej uczelni otwartą i różnorodną społeczność.

Ranking Times Higher Education World University Rankings jest największym i najbardziej zróżnicowanym rankingiem uniwersyteckim, obejmującym prawie 1800 uniwersytetów w 104 krajach i regionach. Pierwszy ranking Times Higher Education–Quacquarelli Symonds (THE-QS) został opublikowany w 2004 roku przez brytyjskie czasopismo "Times Higher Education Supplement" we współpracy z firmą Quacquarelli Symonds. Powstał on w odpowiedzi na słabszą pozycję brytyjskich uczelni w rankingu szanghajskim. Ranking THE-QS wykorzystuje badanie ankietowe opinii o ocenianych instytucjach, podczas gdy ranking szanghajski opiera się głównie na danych bibliometrycznych. Od 2010 roku oba rankingi są publikowane osobno: THE World University Rankings oraz QS World University Rankings.

Pełny ranking dostępny TUTAJ