30.08.2024

Akademia WSB z wyjątkową ofertą dla Tychów. Kolejne miasto z AWSB na akademickiej mapie Polski

Podpisano list intencyjny dotyczący współpracy naukowo-dydaktycznej miasta Tychy z Akademią WSB. 30 sierpnia prof. Marcin Lis z Akademii WSB i Maciej Gramatyka, prezydent Tychów podpisali list, w którym wyrazili chęć współpracy naukowo-dydaktycznej.

„To wyjątkowa chwila dla Tychów, wraca szkoła wyższa do naszego miasta z kierunkami dziennymi i zaocznymi. Akademia WSB będzie prowadzić również Uniwersytet Trzeciego Wieku w Tychach” – podkreśla Maciej Gramatyka, prezydent Tychów.

Współpraca będzie obejmować m.in. działalność naukową, badawczą, dydaktyczną, organizacyjną i promocyjną. W Tychach uruchomione zostaną jednostki dydaktycznej Akademii WSB, które zapewnią kształcenie na studiach I i II stopnia oraz studiach podyplomowych i MBA.

„To ogromna szansa dla wielu mieszkańców, by rozwijać kompetencje przyszłości na kierunkach takich jak psychologia, informatyka, logistyka, filologia angielska czy pedagogika wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne. Naszym założeniem jest, by budować mocny ośrodek akademicki” – dodaje prof. Marcin Lis, Prorektor ds. Studenckich i Współpracy z Otoczeniem Akademii WSB.

Miasto wspólnie z Akademią WSB będzie realizować m.in. przedsięwzięcia naukowe, badawczo-rozwojowe i edukacyjne oraz działania międzypokoleniowe: Uniwersytet Dziecięcy, Otwarta Akademii Nauk i Uniwersytet Trzeciego Wieku.

„Liczę na to, że więcej młodych ludzi z Tychów i okolic, będzie wybierać nasze miasto do tego, by tutaj zdobywać wykształcenie wyższe. Wierzę, że te kierunki studiów będą dawały praktyczne umiejętności” – dodaje Maciej Gramatyka.W ramach współpracy przewidziano również opracowywanie wspólnych publikacji w czasopismach naukowych, realizację debat, badań i projektów naukowych.

W spotkaniu uczestniczyła również  Katarzyna Ptak — prezes Spółki Śródmieście, która w roku 2023 poszerzyła działalność w zakresie wynajmu nieruchomości na potrzeby oświatowo-dydaktyczne i rozpoczęła współpracę z Akademią WSB, wynajmując pomieszczenia z przeznaczeniem na działalność szkolnictwa wyższego.