Festiwal pasji i rozwoju „Na szczycie”

W poniedziałek, 11 marca br. w Gliwicach odbył się Festiwal Pasji i Rozwoju „Na szczycie”. Wydarzenie przyciągnęło ponad pół tysiąca uczestników zainteresowanych rozwojem osobistym, technologiami przyszłości oraz motywacją do realizacji własnych pasji.

Festiwal Pasji i Rozwoju „Na szczycie” zainaugurował prof. Marcin Lis, Prorektor ds. studenckich i współpracy z otoczeniem Akademii WSB. Wśród gości obecnych podczas wydarzenia była m.in. Katarzyna Kuczyńska-Budka, wiceprzewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Miejskiej w Gliwicach.

W ramach festiwalu odbył się wykład Krzysztofa Wielickiego, wybitnego polskiego alpinisty, który, przeniósł uczestników w surowy i imponujący Świat Gór Wysokich. Była mowa o marzeniach, które stają się rzeczywistością oraz o budowaniu relacji z drugim człowiekiem i sytuacjach, w których zaufanie i odpowiedzialność przeplatają się z balansowaniem na granicy życia i śmierci.

Częścią wydarzenia były także warsztaty:

• „Sztuczna inteligencja (AI) i wirtualizacja (VR) w Świecie Zmian. Podnoszenie kwalifikacji z wykorzystaniem technologii przyszłości” – dr inż. Karol Jędrasiak, koordynator ds. VR w NATO DEEP eAcademy,
  • Wytrwałość, czyli pasja i upór jako atomowe nawyki sukcesu!” – dr Edyta Nowak-Żółty, pedagog, Prodziekan Wydziału Zamiejscowego Akademii WSB w Cieszynie,
  • „Praca ratownika medycznego w Górach Wysokich. Sposoby zabezpieczania osób w warunkach hipotermii” – Jarosław Botor, himalaista, ratownik medyczny.

Dziękujemy wszystkim prelegentom za ich inspirujące wystąpienia i zaangażowanie, a uczestnikom za aktywne uczestnictwo i pozytywną energię, którą wnieśli do tego wyjątkowego wydarzenia.