II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego partnerem Akademii WSB

II Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Dąbrowie Górniczej zostało szkołą partnerską Akademii WSB. Umowa o współpracy została podpisana w czwartek 2 lutego br. w Akademii WSB.

W spotkaniu udział wzięli:

• Elżbieta Rudzka – dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego  im. Stefana Żeromskiego w Dąbrowie Górniczej,
  • dr Rafał Rębilas – prorektor ds. współpracy z zagranicą,
  • mec. Łukasz Staszel - adwokat, wykładowca Akademii WSB.

Akademia WSB objęła patronat nad klasą o profilu prawno-— administracyjnym z rozszerzonym językiem angielskim. Porozumienie dotyczy współpracy pomiędzy uczelnią a II LO w zakresie uczestnictwa w wykładach i warsztatach oraz innych zajęciach i wydarzeniach organizowanych przez Akademię WSB. Współpraca będzie dotyczyła także wspierania nauczycieli w doskonaleniu zawodowym i podnoszeniu kwalifikacji.

Nasza klasa prawnicza liczy 34 osoby, także chętnych do wykonywania zawodu prawnika nie brakuje. Liczymy na świetną kadrę Akademii WSB, która będzie udzielała nam rad i wskazówek, a przede wszystkim merytorycznych wykładów dla młodzieży. Wierzę, że dzięki współpracy z Akademią WSB wykształcimy wspaniałe pokolenie przyszłych prawników – mówiła Elżbieta Rudzka, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego  im. Stefana Żeromskiego w Dąbrowie Górniczej.

Akademia WSB współpracuje z liderami, a II LO im. Stefana Żeromskiego niewątpliwie jest jednym z liderów w kształceniu, nie tylko w Dąbrowie Górniczej, ale i w Zagłębiu i na Śląsku. Będziemy prezentować młodzieży nasze standardy naukowe i praktyczną stronę zawodu prawnika, jak również inne działania, jak np. Otwartą Akademię Nauki czy Festiwal Nauki Akademii WSB – powiedział dr Rafał Rębilas, prorektor ds. współpracy z zagranicą.

W ramach współpracy młodzież zapozna się wieloma aspektami pracy. – Studia na kierunku prawo dają wiele możliwości, bo to nie tylko zawód adwokata, czy radcy prawnego. To także zawody publiczne: sędzia, prokurator, notariusz, doradca podatkowy czy legislator. Jako Akademia WSB chcemy pokazywać praktyczną stronę tego zawodu. Uczniowie II LO będą mogli zobaczyć symulację rozprawy sądowej, poznają sztukę wypowiedzi sądowej czy wezmą udział w konkursach krasomówczych – mówi mec. Łukasz Staszel, adwokat, wykładowca Akademii WSB.