W gronie panelistów znalazła się się prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz, Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej
oraz:
Moderatorem dyskusji był:
- Józef Wycisk, Dziennikarz, Polskie Radio Katowice S.A.
 |
prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz - Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Doktor nauk humanistycznych w dyscyplinie socjologia edukacji, socjologia młodzieży oraz integracja europejska. Wiceprzewodnicząca Rady Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, Przewodnicząca Komisji ds. Konkurencyjności, Innowacji i Współpracy z Biznesem RIG, Członek Komitetu Sterującego Regionalnej Strategii Innowacji Województwa Śląskiego. Ambasadorka przedsiębiorczości skutecznie realizująca strategię kształcenia dla potrzeb biznesu. Od kilkunastu lat czynnie działa na rzecz wzmocnienia współpracy sektorów nauki i gospodarki m.in. jako członek Polskiego Związku Pracodawców Prywatnych Edukacji, zrzeszonego w Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych LEWIATAN. Aktywnie wspiera współpracę międzynarodową, realizując programy mobilnościowe, edukacyjne, badawcze oraz podwójnego dyplomowania. Kierując wiodącym ośrodkiem akademickim, w swojej działalności naukowej i zawodowej koncentruje się, m.in. na zagadnieniach związanych z promowaniem idei ustawicznego kształcenia, tj. zwiększaniem możliwości kształcenia formalnego oraz nieformalnego na każdym etapie życia i budowaniu postaw przedsiębiorczych wśród dzieci, młodzieży i studentów.
|
Wykładowcy, eksperci i praktycy Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, jak co roku, na zaproszenie organizatorów są uczestnikami Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Wydarzenie, podczas którego spotykają się najwybitniejsi przedstawiciele świata biznesu, samorządu i nauki odbywa się 12-14 października 2015 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw już na stałe zapisał się w tradycji europejskich wydarzeń gospodarczych. O możliwościach rozwoju i wyzwaniach jakie stoją przed przedsiębiorcami, dyskutować będą najważniejsze osoby w Państwie, osobistości ze świata nauki, polityki i gospodarki oraz delegacje zagraniczne z kilkudziesięciu państw. W ciągu trzech dni Kongresu zaplanowano kilkadziesiąt sesji panelowych oraz szereg warsztatów i spotkań, w których udział wezmą eksperci z kraju i zagranicy.